שרת התיירות: “נבחנת אפשרות ליצירת ‘איים ירוקים’ בישראל לתיירות נכנסת”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אורית פרקש-הכהן, שרת התיירות הנכנסת, הודיעה כי סיכמה עם שר הבריאות על הגשת מתווה יציאה לענף התיירות הנכנסת. "נעשה מה שאפשר כדי לאפשר חזרה מהירה במגבלות הנגיף שנכנס לחיינו"
שרת התיירות
אורית כהן פרקש. צילום: כנסת ישראל

שרת התיירות הנכנסת, אורית פרקש-הכהן, הודיעה היום (רביעי) על סיכום שלה עם שר הבריאות, יולי אלדשטיין, על הגשת מתווה יציאה לענף התיירות הנכנסת. “נבחנת אפשרות שהמתווה יכלול ‘איים ירוקים’ שיאפשרו לבודד ערי תיירות בכניסה וביציאה וליצור אזור שמאפשר נופש בריא וכלכלי”, אמרה פרקש-הכהן.

עוד לדברי פרקש-הכהן, שמינויה לתפקיד במקומו של אסף זמיר, שר התיירות המתפטר, אושר השבוע בממשלה, “באתי לעבוד, ללא ימי חסד. נעשה מה שאפשר כדי לאפשר חזרה מהירה, יעילה ואיכותית במגבלות הנגיף שנכנס לחיינו. נדגיש גם את חשיבות פתיחת הצימרים במתווה שייקבע כי בעיניי, בריא יותר כמשפחה לנסוע לצימר מאשר לסבים וסבתות. גם בריאותית וגם לרווחתנו הנפשית”. עוד אמרה, “תיירות הוא ענף כלכלי מפואר, משמעותי ביותר לכלכלת ישראל ובין הנפגעים העיקריים של משבר הקורונה. התיירות היא לא Nice To Have, ממש לא. פתיחתו מהווה חלק מפתרון בעיית האבטלה, המתח הנפשי, הכלכלה והמשבר”.

על פי נתוני משרד התיירות, בחודש ספטמבר נמשכה הצניחה במספר התיירים הנכנסים לישראל ונרשמו בו 15.1 אלף כניסות לישראל. מדובר בירידה של כ-96% לעומת ספטמבר אשתקד. מספר כניסות התיירים המצטבר (ינואר-ספטמבר) השנה הוא 783 אלף  לעומת 3.295 מיליון כניסות בתקופה המקבילה אשתקד, שמבטא ירידה של כ-76%. הירידה המשמעותית מבטאת אובדן מצטבר מתחילת השנה של כ-12.1 מיליארד שקל (כ-3.6 מיליארד דולר) למשק.

ים המלח כ”אי ירוק”? צילום: שאטרסטוק

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “שרת התיירות: “נבחנת אפשרות ליצירת ‘איים ירוקים’ בישראל לתיירות נכנסת””

 1. מירי קפון

  שאפו ענק לגב’ אורית פרקש הכהן שרת התיירות, יש עם מי לדבר, יש תקווה, מצפים בקוצר רוח לשוב לתפעול מלא לעורר את ענף התיירות, ענף מספר אחד בישראל המזרים מטבע זר למדינה הזקוקה לזה בכל
  מאודה. בהצלחה, בהצלחה, בהצלחה.

 2. חובה לפתוח את אילת , לא יתכן שאנשים יוצאם לחול ולאילת לא נותנים להכניס , נקווה שנראה תוצאות מתפקיד החדש

 3. יחיאל עיני

  תוכנית מעניינת אבל התייר הממוצע בוחר מדינה ולא עיר או כפר שיהייה ירוק.
  המדינה שלנו זעירה ביחס למדינות תיירות אחרות ולכן תייר שמגיע משלב ארכיאולוגיה אתרים היסטוריים דתיים ונופש ואין ישוב בארץ שמאחד את כל המרכיבים שציינתי ואם רק לנופש בטן גב יש מקומות יותר מעניינים. ברחבי העולם . יחד עם זאת אני מאחל בהצלחה למיזם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.