שר האוצר: “מחפש פתרון, מודע לצורך של סוכני הנסיעות”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ישראל כ'ץ ל'פספורטניוז': "אני מבין את עומק המשבר והבעיה של הסוכנים עם מחזור של מעל 100 מיליון שקל, הוריתי לחפש בכל דרך כלכלית, משפטית לסייע להם". על ה'השפלה' שעברו השבוע סוכני הנסיעות: "אני לא מקבל כאלה דברים"
ישראל כ
ישראל כ"ץ. צילום: shutterstock

לענף הנסיעות עדיין אין פתרון. רוב הענף מוחזק כיום ע”י הסוכנים הגדולים שיש להם מחזור שנתי של מעל 100 מיליון שקל בשנה, ולכך הממשלה ומשרד האוצר לא נתנו פתרון בתכנית הכלכלית שלהם.
סוכני הנסיעות זועמים, כי הם מצאו במהלך השבוע החולף פקידי אוצר אטומים שנראה שלא מבינים את מצבם.

שר האוצר, ישראל כ’ץ מבין את הדברים, זאת אחרי שבשבוע שעבר במהלך הפגישה עם ראש הממשלה, טלי לאופר, מנכ”לית התאחדות סוכני הנסיעות פנתה אליו והסבירה לו את הבעיה.
השר כ’ץ אומר ל’פספורטניוז’: “אני מחפש פתרון, אני מבין את עומק המשבר, ואת הבעיה שהתכנית לא נותנת מענה מבחינת העסקים עם מחזור של מעל 100 מיליון שקל. הבנתי שזו בעיה של הסוכנים הגדולים. הם לפחות נהנים מהחל”ת”.
אבל, עם כל החל”ת, הם עדיין מחזיקים עובדים כדי לתת מענה לנוסעים ויש להם הוצאות גדולות כל חודש…
“אני הבנתי זאת, אני בכל דרך מחפש איך אפשר כלכלית ומשפטית לסייע להם. הנחתי במשרדי למצוא איך אפשר לעשות זאת. החוק כבר יצא לדרך, נראה איך עושים זאת, בדרך של לעדכן חוק או דרכים אחרות. אני מבין שהפעילות שלהם נסגרה ובבעיה שהם הנפגעים. אם יהיה סגר, למרות שאני מתנגד לסגר, הם עוד יותר יהיו אילו שנפגעים”.

סוכני הנסיעות גם עברו בשבוע האחרון ‘סדרת חינוך’ כאשר אף גורמים בענף הגדירו זאת ‘השפלה גדולה’ ע”י פקידי האוצר, כאשר הדברים הגיעו לשר האוצר שאמר על כך: “אני לא מקבל כאלה דברים”.

מוקדם יותר השבוע, קובי קרני, יו”ר התאחדות סוכני הנסיעות אמר ל’פספורטניוז’ על מצב סוכני הנסיעות: “אנחנו ממשיכים במגעים עם וועדות כלכלה, כספים, ועדת קורונה, האוצר, אבל זה לא פשוט. בממשלה לא מדברים בקול אחד. אנחנו מקבלים סימפטיה, אבל מי מקבל החלטה?”.
אמר קרני וממשיך: “ייקח זמן עד שיבינו, רואה תכנית עוסקת בעובדים, עסקים, אבל שנוגעים בבעלי עסקים, מקבלי ההחלטות מקבלים שיתוק. אני מקווה שתהיה תוצאה, זו עבודה סיזיפית, קשה נפשית, לדבר עם אנשים שלא מבינים או החליטו לא להבין שהענף הזה ילך לכול הרוחות. אני מתקשה למצוא מכנה משותף עם הגורמים שצריכים להחליט ולעזור”.
לגבי ההבטחה של שר האוצר לעזור לענף הנסיעות, אמר, קרני :”עדיין אין פירות לאמירה, אני מקווה כי מה שהוא אמר הוא יעשה, זה צריך לרדת לפקידים, אבל את זה לא ראיתי עדיין שקורה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה