שר התיירות הקים צוות לגיבוש תכנית להגברת הביטחון האישי ומניעת אלימות מינית בבתי מלון

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בצוות חברים התאחדות בתי המלון, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, שדולת הנשים ומשרד התיירות. זמיר: "עלינו להבטיח כי מקרים כמו האונס שהתרחש בעיר אילת לא יישנו וכי מרחב המלונות יישאר בטוח לטובת כלל הנופשים"
אסף זמיר, שר התיירות
צילום: כנסת ישראל

על רקע מקרה האונס שאירע באילת בשבוע שעבר, שר התיירות אסף זמיר כינס היום (ב’) ישיבת התנעה שבה הוקם צוות מקצועי ייעודי, שמטרתו יצירת תכנית אופרטיבית להגברת הביטחון האישי של האורחים בבתי מלון במטרה להיאבק בתופעות של אלימות ופגיעות מיניות בשטחם.
בצוות חברים התאחדות בתי המלון, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, שדולת הנשים ומשרד התיירות.

במהלך הפגישה סוכם כי הצוות יגבש תוכנית מקיפה ליצירת מרחב בטוח במלונות תוך התייחסות למגוון רחב של היבטים. הקווים המנחים של התכנית יכללו גיבוש כלי תמרוץ, הגברת המודעות, בחינה ועדכון נהלים, יצירת תכני הדרכה והכשרה ייעודיים לצוותים אשר יעניקו כלים מקצועיים להתמודדות עם אירועי אלימות מינית בשטחם ועוד.
בכוונת המשרד לפרסם לציבור רשימה שנתית של מלונות אשר עמדו ביעדי התכנית.

שר התיירות, אסף זמיר: “עלינו להבטיח כי מקרים כמו האונס שהתרחש בעיר אילת לא יישנו וכי מרחב המלונות יישאר בטוח לטובת כלל הנופשים. משרד התיירות בראשותי יפעל בכל כלי שניתן על מנת למנוע מקרי אלימות ופגיעות מיניות במהלך השהייה במלונות הארץ.”

נשיא התאחדות המלונות, אמיר חייק: ״מלונאי ישראל נרתמים תמיד לאבטחת המרחב האישי של אורחי בתי המלון. כל תוכנית שתעניק עוד כלים להתמודדות ולידע מבורכת ואנו נהיה חלק ממנה.״

מנכ”לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו: “אנחנו מברכות על החלטת שר התיירות ליזום ולקדם מוגנות בבתי מלון. בית מלון הוא מקום בילוי אך יכול להיות גם מקום לא בטוח ומסוכן ומחייב שכל עובדיו ידעו לדאוג לביטחון של מי שמגיעים בשעריו. אנחנו מקוות שכל בתי המלון בארץ יאמצו מהלך זה באופן רציני ואחראי.”

שדולת הנשים, יעל מרים סיני: “אנחנו מברכות על הקמת צוות העבודה המשרדי ומברכות על החלטת השר זמיר להתייחס לביטחון נשים במלוא הרצינות. כמו שיש מדיניות להתקנת שלטי יציאת חירום במקומות בילוי, ראוי שתהיה מדיניות שתוודא שבעולם התיירות יעשה הכל למניעת מקרים של ניצול ופגיעה בנשים. נקווה שיצאו מהועדה החלטות המדיניות הנכונות כך שנוכל לקדם יחד ביטחון אישי לנערות ונשים בכל מרחבי התיירות בישראל.”

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “שר התיירות הקים צוות לגיבוש תכנית להגברת הביטחון האישי ומניעת אלימות מינית בבתי מלון”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה