תאי איירווייס בדרך להליך חדלות פירעון ופיקוח משפטי

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רה"מ תאילנד החליט לא להזרים תמיכה כספית נוספת לחברת התעופה הלאומית השקועה בחובות, והיא צפויה להיכנס להליך שיקום מיוחד בפיקוח בית משפט במסגרתו תוכל בשלב ראשון להמשיך לפעול עם כ-20,000 עובדיה
תאי איירווייס
תאי איירווייס. צילום: 123rf

בהמשך לידיעה, שפרסמנו על מצבה הקשה של תאי אירווייס, ראש ממשלת תאילנד, פראיוט צ’אן-או-צ’ה, אמר היום כי החליט לא להזרים סיוע כספי נוסף לחברת התעופה, תאי איירווייס, שהיא 51% בבעלות המדינה, אלא לבקש “שיקום בפיקוח בית המשפט”.
הליך חדלות הפירעון בתאילנד מלווה בניהול מיוחד ובפיקוח של בית המשפט, שאמור לקבוע למעשה את עתידה של תאי אירווייס.
במסגרת ההליך המשפטי, תאי איירווייס תוכל בשלב ראשון להמשיך לפעול וכ-20,000 עובדיה עדיין מועסקים, אם כי רבים עלולים לאבד את מקום עבודתם בהליך שיקום החברה.
ראש הממשלה הבהיר לעיתונות התאילנדית: “היו לי שלוש אפשרויות: למצוא יותר כסף לתת לתאי איירווייס; או לתת לה לקרוס; או להכניס אותה לשיקום בפיקוח בית המשפט. והחלטתי על האפשרות השלישית”.
הוא הוסיף: “בתקופת משבר זו של תאילנד והעולם כולו, כאשר פרנסתם של כולם נהרסת בגלל אסון הקורונה, אנו צריכים לשמור על כספי האומה כדי לעזור לציבור בחודשים הבאים. זו הסיבה שעליי לחסוך כסף עבור תוכניות, שיכולות לעזור להם לשרוד, ואז לבנות מחדש את חייהם ואת כלכלת המדינה.”
עם זאת, הוא אמר כי תאי איירווייס והצוות שלה חיוניים למדינה. “תאי איירווייס קיימת כדי לבנות את המוניטין של ארצנו ולתמוך בשגשוג תאילנד, והיא צריכה להיות מספיק חזקה כדי לעמוד על רגליה ולהתחרות ברחבי העולם”, אמר.
מאז 2012 תאי איירווייס צוברת הפסדים וחובותיה מסתכמים בסכום אסטרונומי של יותר מ-7.6 מיליארד דולר, ובזכות סיוע ממשלתי מתמשך הצליחה לפעול בשנים האחרונות.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.