תאי איירווייס – פשיטת רגל או סיוע ממשלתי?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת התעופה הלאומית של תאילנד צוברת הפסדים ושקועה בחובות עצומים, והממשלה, המחזיקה 51% ממניותיה, אמורה להחליט אם לאפשר לה להכריז על פשיטת רגל, שתאפשר את שיקומה, או לסייע לה בהלוואה של 1.7 מיליארד דולר
תאי איירווייס
תאי איירווייס. צילום: 123rf

עפ”י פרסום בעיתון ‘בנגקוק פוסט’, ממשלת תאילנד הצהירה כי היא מוכנה להכרזה על פשיטת רגל של חברת ‘תאי איירווייס’, כדי לאפשר ארגון מחודש לצורך שיקומה של החברה, אך החלטה סופית תתקבל בישיבת הממשלה ביום שני.
שר האוצר של תאילנד, אוטמה סבנאיאנה, ציין כי הממשלה עשויה להסכים לאופציה של פשיטת רגל של חברת התעופה, בה הממשלה מחזיקה 51% מהמניות. מצד אחד, צו מבית המשפט לפשיטת רגל יועיל לשיקום החברה, ומאידך, הוועדה למדיניות הממשלתית, המאשרת תוכנית סיוע, עשויה לשקם את החברה.
“משרד האוצר ומשרד התחבורה דנו בפיתוח תוכנית שיקום, אך בסופו של דבר, זה יהיה תלוי בהחלטת הקבינט, שתבחר באפשרות הטובה ביותר לתאי איירווייס ולכל הגורמים המעורבים”, מציינת דוברות הממשלה.
אם הממשלה תאשר את תוכנית הסיוע ביום שני, תאי איירווייס תוכל לקבל הלוואה לזמן קצר של 1.7 מיליארד דולר. ההלוואה יכולה לשמש כהון חוזר ולמימון הוצאות תפעול במהלך שיקומה.
תאי איירווייס, המציינת החודש 60 שנות פעילות, רשמה הפסד נקי של 66 מיליון דולר בשנת 2017, 361 מיליון דולר בשנת 2018 ו-374 מיליון דולר בשנה שעברה.
עפ”י התקשורת התאילנדית, לתאי איירווייס חובות של יותר מ-7.6 מיליארד דולר, מתוכם היא צריכה להחזיר 677 מיליון דולר השנה, כשתזרים המזומנים הנוכחי של חברת התעופה הוא 674 מיליון דולר בלבד.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.