תביעה קבוצתית של 18 מיליארד ליש”ט נגד איזי ג’ט

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
התביעה הייצוגית הוגשה בשם 9 מיליון הלקוחות, שנפגעו מפריצת הסייבר למסד הנתונים של החברה. אם התביעה תתקבל, כל לקוח יהיה זכאי לפיצוי של 2,000 ליש"ט
איזי ג'ט
צילום: shutterstock

משרד עורכי הדין הבינלאומי PGMBM הגיש תביעה ייצוגית לבית המשפט הגבוה בלונדון מטעם לקוחות איזי ג’ט, שנפגעו מפריצת הסייבר למסד הנתונים של החברה, שלא השכילה להגן על הנתונים האישיים של הלקוחות.
עפ”י כתב התביעה, זו הפרה משמעותית של הגנה על נתוני הלקוחות, כשהאחריות הפוטנציאלית של החברה מסתכמת ב-18 מיליארד ליש”ט, או 2,000 ליש”ט לכל לקוח שנפגע.
איזי ג’ט הודיעה ב-19 במאי, כפי שפרסמנו לראשונה, כי נתונים אישיים רגישים של 9 מיליון לקוחות מרחבי העולם נחשפו בפריצה למערכת החברה. הפריצה עצמה התרחשה בינואר 2020, אך למרות שהודיעה אז למשרד נציבות המידע בבריטניה, איזי ג’ט התעכבה 4 חודשים כדי להודיע על כך ללקוחותיה.
הנתונים האישיים הרגישים שדלפו, כוללים שמות מלאים, כתובות דוא”ל ונתוני נסיעות, שכללו תאריכי יציאה, תאריכי הגעה ותאריכי הזמנה. חשיפת הפרטים על דפוסי הנסיעות האישיות של אנשים עלולה להוות סיכון ביטחוני והיא פלישה גסה לפרטיות, עפ”י כתב התביעה.
לפי סעיף 82 לתקנה להגנת המידע הכללי של האיחוד האירופי (EU-GDPR), ללקוחות יש זכות לפיצוי בגין אי הנוחות, המצוקה, הטרדה ואובדן השליטה בנתונים האישיים שלהם.
מומחי המשפט של קבוצת עורכי הדין הבינלאומית המובילה, PGMBM, פרסמו את כתב התביעה בשם לקוחות נפגעים, לאחר שיצרו קשר עם רבים מהם. כעת תבקש PGMBM בהליך משפטי קבוצתי מכל הנפגעים להצטרף לתביעה לפיצויים.
טום גודהד, שותף מנהל PGMBM, אמר: “מדובר בהפרת נתונים מונומנטלית וכישלון אחריות נורא שיש לו השפעה קשה על לקוחות איזי ג’ט… לקוחות מצפים בצדק כי נעשה כל מאמץ להגן על פרטיותם. למרבה הצער, איזי ג’ט אחראית לדליפת מידע אישי רגיש של תשעה מיליון לקוחות מכל רחבי העולם”.
כל לקוחות איזי ג’ט המושפעים מכל רחבי העולם יכולים להצטרף לתביעה ללא עלות באתר www.theeasyjetclaim.com, וייתכן שהם יהיו זכאים לפיצוי של 2,000 ליש”ט כל אחד.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.