תומס קוק: ניסיון החילוץ נדחה ברגע האחרון

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בעלי האג"ח ונושים הסכימו להזרים 900 מיליון ליש"ט. הבנקים דורשים הזרמה נוספת של 200 מיליון ליש"ט. ללא עסקת חילוץ עלול הקונצרן להגיע במהירות להליכי פירוק

קונצרן התיירות הוותיק תומאס קוק ביקש להציג עוד השבוע חבילת הצלה שנועדה למנוע את התמוטטותו המידית. אלא שישיבה עם מחזיקי אגרות החוב שנועדה להתקיים אתמול (19.9.19) בוטלה ולקונצרן נמסר בידי חלק מנושיה כי החבילה המוצעת אין בה די ועליו למצוא מימון נוסף של 200 מיליון ליש”ט כדי להבטיח את עתיד הקונצרן.

עסקת החילוץ הייתה אמורה להסתייע בנושי החברה ובראשם קונצרן פוסון הסיני, המחזיק באג”ח של קונצרן התיירות הבריטי והוא גם בעל חלק ממניותיו. העסקה הייתה אמורה להזרים לקונצרן 900 מיליון ליש”ט. אלא שהנושים של החברה ובראשם רויאל בנק אוף סקוטלנד ובנק לוידס עומדים על כך שנדרשים עוד 200 מיליון ליש”ט לשם מימון הפעילות השוטפת של הקונצרן חסר המזומנים כדי לעבור את עונת החורף החלשה יחסית. ללא עסקת חילוץ עלול הקונצרן להגיע במהירות להליכי פירוק.

עיקריה של התוכנית כללו נכונות של פוסון, ששולטת גם בקלאב-מד, להזרים 450 מיליון ליש”ט לתומאס קוק ולקבל בתמורה 75% מהשליטה בחברת התעופה ועוד 25% בחברת התיירות. גם בעלי אגרות חוב אחרים והבנקים המלווים היו אמורים להזרים 450 מיליון ליש”ט נוספים בתמורה לשליטה ב-75% מעסקי התיירות ו-25% מחברת התעופה. העסקה המוצעת הזאת כללה גם מחיקת חוב משמעותית. אלא שכאמור הבנקים הנושים לא ראו בכך סוף פסוק.

במקביל, הגיש השבוע קונצרן תומאס קוק בקשה בבימ”ש בניו-יורק כדי לזכות בהגנה מפני נושים במסגרת פרק 15 לחוק פשיטת הרגל האמריקאי. חוק זה מגן על חברות זרות מפני תביעות משפטיות מצד נושים אמריקאים בזמן שהן מתארגנות מחדש במדינה אחרת.

קונצרן תומאס קוק, שנוסד לפני 178 שנים, מעסיק 22,000 עובדים, מתוכם 9,000 עובדים בבריטניה. המחזור השנתי  של החברה גבוה מ-9 מיליארד ליש”ט ובעת הזאת  150,000 מלקוחותיו נמצאים בחו”ל.

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.