תור לשמורה: 23 שמורות טבע נוספות ייפתחו מחר למטיילים בהזמנה ובתשלום מראש

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רשות הטבע והגנים, שפתחה בשבוע שעבר 20 שמורות טבע וגנים לאומיים, מודיעה הבוקר על פתיחתם מחר (רביעי) של 23 שמורות טבע וגנים לאומיים ולראשונה גם 6 חניוני לילה החל מיום חמישי, ה-14 במאי. הכניסה לאתרים תתאפשר רק בהזמנת מקום ובתשלום מראש. מהם האתרים שייפתחו?
תור לשמורה: עוד שמורות טבע נפתחות למטיילים
הבניאס. צילום: 123rf

רשות הטבע והגנים פתחה לפני כשבוע, ב-6 במאי, 20 שמורות טבע וגנים לאומיים, שהכניסה אליהם מתאפשרת אך ורק בהזמנת מקום ובתשלום מראש כדי למנוע עומס מבקרים בלתי צפויים ולהבטיח חווית ביקור בטוחה.

היום (שלישי) מודיעה רשות הטבע והגנים על פתיחתם מחר, ה-13 במאי, של 23 גנים לאומיים ושמורות טבע נוספים ולראשונה גם של 6 חניוני לילה החל מיום חמישי, ה-14 במאי. גם כאן, הכניסה תתאפשר רק בהזמנת מקום ותשלום מראש באמצעות מערכת רישום באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

האתרים שנפתחו בפעימה הראשונה, ב-6 במאי, הם:

הגנים הלאומיים: מעיין חרוד, קיסריה, ירקון תל אפק, מקורות הירקון, אפולוניה, בית גוברין, הרודיון, הקסטל, עתיקות עין גדי, מצדה (לרבות חיזיון), פארק הבשור.

שמורות הטבע: בניאס, נחל שניר, נחל עיון, יהודיה, עין אפק, החולה, נחל תנינים, עיינות צוקים, עין גדי ומצוק הצינים.

אגמון החולה. צילום: shutterstock
עתיקות עין גדי
עתיקות עין גדי. צילום: 123rf

האתרים שייפתחו בפעימה שנייה החל ממחר, 12 במאי, הם:

הגנים הלאומיים: חורשת טל, ארבל, כוכב הירדן, בית שאן, ציפורי, יחיעם, אשקלון, עין חמד, עיר דוד, נבי סמואל, אתר הטבילה, מוזיאון השומרוני הטוב, תל ערד וממשית.

שמורות הטבע: בניאס – מתחם המעיינות, תל דן, גמלא, שפך נחל דליות (מג’רסה), חי בר כרמל, נחל מערות, עין מבוע ועין פרת.

פתיחת האתרים במחוז יו”ש נעשית בתיאום עם יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים וראש המנהל האזרחי.

מטיילים בקורונה: עיר דוד
לטייל באוויר הפתוח בחומות העיר העתיקה בירושלים. צילום: פמ”י

חניוני לילה בגנים הלאומיים: חורשת טל, אכזיב, מעיין חרוד, אשכול (הבשור), ממשית ומצדה מערב.

חניוני הלילה הללו יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובהזמנה דרך מערכת ההזמנות המקוונת באתר רשות הטבע והגנים. אוהלים יוקמו במרחק של לפחות 10 מטר זה מזה בהתאם להנחיות צוותי האתר. לא יותר שימוש במקלחות, מתקני שתייה, ובמתקני בישול וצלייה משותפים הקיימים בחניונים, למעט אחסון מזון במקררים באריזות סגורות. לינה משותפת תתאפשר למשפחה גרעינית ועוד משפחה אחת. עמדות חיבור לקרוואנים- ניתן להזמין במעיין חרוד, חורשת טל, אכזיב, אשכול וממשית ותהיה הקפדה על שמירת מרחק בין קרוואן לקרוואן. ביחידות אירוח קיימות בחניונים כדוגמת חניוני אכזיב, חורשת טל, מצדה מערב, אשכול וממשית – יוקפד על שמירת מרחק מינימלי בין היחידות שיאוכלסו בפועל בפרק זמן נתון. מזרונים הקיימים בחניונים יעברו חיטוי בין שימוש לשימוש עם מטליות אלכוהול. לינה במאהלים גדולים הקיימים באשכול, ממשית ומצדה מערב, המיועדים בימי שגרה ל 50 לנים, תתאפשר רק עד 20 לנים בהזמנה אחת משותפת. במאהל של עד 100 לנים בימי שגרה תתאפשר הזמנה של עד 4 משפחות – בהן עד 2 הזמנות לשתי משפחות בהזמנה משותפת תוך הקפדה על שמירת מרחק מינימלי בין הלנים. לנים בחניוני הלילה יידרשו להגיע למדידת חום גם בבוקר, לאחר לינת הלילה. מערכת הזמנת הלינות בחניוני הלילה תיפתח החל מיום רביעי להזמנות החל מיום חמישי זה ועד סוף חודש מאי בשלב. הזמנות שהיו קיימות במערכת טרם הגבלות הקורונה – עדיין תקפות.

מצדה
מצדה. צילום: 123rf

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ”ל רשות הטבע והגנים: “אני שמח שאנחנו ממשיכים בפתיחת האתרים לציבור. זכות גדולה לנו לארח את הקהל שמצביע ברגליים למען החוויות במרחבי הארץ הנהדרת שלנו. לאור המשובים החיוביים, אנחנו מקווים שגם בהמשך נוכל לתת לקהל שרות של הזמנות מראש לצד יכולת לביקורים ספונטניים”.

עוד מדגישים ברט”ג כי האתרים ייפתחו בהתאם להנחיות והוראות משרד הבריאות והתו הסגול תוך הקפדה על עטיית מסכות מצד המבקרים ועובדי האתרים, מדידת חום בכניסה, שמירה על ריחוק בין המבקרים ומניעת התקהלויות וכן שמירה על היגיינה אישית לרבות שטיפת ידיים בעמדות שטיפה קיימות באתרים. בתוך כך, מרכזי השירות באתרים ייפתחו אף הם תחת “תו סגול”: בכל חנות יעמדו לרשות הציבור מגבונים לחיטוי ומתקן תליה עם אלכוהול ג’ל. כל קופאי יעטה כפפות ומסיכה על פניו ויעמוד מאחורי מחיצת הגנה שתוצב ליד הקופה. מדבקת רצפה “המתינו כאן” תנחה את המבקשים היכן לעמוד. התשלום יתבצע בכרטיסי אשראי בלבד.

בתוך כך ברשות הטבע והגנים החלו השבוע בהפעלה מחדש של *מיזם “פסיפס”, המאפשר קיום טקסים משפחתיים כגון טקסי חופה, בר/בת מצווה ועוד במגוון גנים לאומיים באוויר הפתוח. זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות. שירות זה כולל גם אפשרות להדרכה באתר לפני או אחרי הטקס וכן השאלת כסאות וציוד נלווה אחר. פרטים מלאים על פסיפס באתר רשות הטבע והגנים.

פרטים נוספים על האתרים וחניוני הלילה הפתוחים – באתר רשות הטבע והגנים www.parks.org.il

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • תא לחץ
  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.