לקראת ההנפקה: תחזית דירוג שלילית לגלובל כנפיים ליסינג בשל אי הוודאות בענף התעופה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כלכלני חברת הדירוג מעלות סבורים כי כל עוד נמשך המשבר ואי הוודאות בענף התעופה כתוצאה ממגפת הקורונה, קיים לחץ על הפרופיל העסקי של כנפיים גלובל ליסינג בשל פעילותה בהחכרת מטוסים לחברות תעופה
לקראת ההנפקה: תחזית דירוג שלילית לגלובל כנפיים ליסינג בשל אי הוודאות בענף התעופה
צילום: 123rf

כלכלני חברת מעלות קבעו לגלובל כנפיים ליסינג דירוג מנפיק ilBBB, הוצאתו מרשימת מעקב וקביעת תחזית דירוג שלילית המשקפת המשך לחץ על הפרופיל העסקי בשל אי הוודאות בענף התעופה.

התחזית ניתנת לקראת הנפקת אגרות חוב בהיקף של עד 100 מיליון שקל באמצעות הנפקת סדרה חדשה, סדרה ג'. תמורת ההנפקה תשמש, לדברי החברה, למחזור חוב פיננסי קיים ולטובת הפעילות השוטפת.

במעלות מסבירים את ההחלטה, "אנו סבורים כי כל עוד נמשך המשבר שפרץ בענף התעופה כתוצאה ממגפת הקורונה, קיים לחץ על הפרופיל העסקי של החברה בשל פעילותה בהחכרת מטוסים לחברות תעופה, שעשוי להתבטא בפגיעה בגמישות התפעולית שלה בשל השפעה שחלילית נוספת על לקוחותיה".

עוד מוסיפים במעלות, "חשיפה זו אף מתחדדת, לדעתנו, לאור העובדה כי לחברה כיום ארבעה חוכרים בלבד וחוכר עיקרי, וירג'ין אוסטרליה, שהיה אחראי לכ-37% מהכנסותיה בשנת 2019, נמצא בהליכי פישטת רגל ואינו משלם לה דמי חכירה. החוכר הודיע כי לא ימשיך להפעיל את המטוס וכי ישיב אותו לחברה בשבועות הקרובים. מאידך, אנו מעריכים כי הנזילות הנוכחית של החברה הולמת וכי בידיה אמצעים נזילים לתשלום חלויות אג"ח ב-12 החודשים הקרובים ואף מעבר לכך".

עוד אומרים במעלות, "להבנתנו, בשנת 2021 לחברה חלויות חוב בסך כ-38 מיליון דולר (מתוכם כ-20 מיליון דולר בהלוואת בלון שצפויה להיפרע בנובמבר 2021) וב-2022 חלויות חוב בסך כ-40 מיליון דולר (מתוכם כ-26 מיליון דולר הלוואות בלון הצפויות להיפרע במחצית השנייה של שנת 2022). פירעון הלוואות הבלון יבוצע ממכירת המטוסים הממומנים, או מימון מחדש במקרה של הארכת החכירה. להערכתנו, לחברה מקורות נזילים לתשלום חלויות 2021, בהנחה כי לא תבצע חלוקת דיבידנדים או רכישת מטוסים ללא מימון חוב או הון. בנוסף, להערכתנו נגישות החברה למקורות מימון בשלב זה טובה יחסית, בין היתר לאור קבלת מימון מבנקים זרים לצורך עסקאות החכירה".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. שמישהו יעדכן אותם שבעולם אין משבר בענף התעופה.
    זה רק בישראל. מדינת ההייטק והסטארטאפ שלא יודעת להתמודד עם כלום ושום דבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.