תכנית היציאה של שרת התיירות: הנפגעים הקשים יפתחו ראשונים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
שרת התיירות: "ענף התיירות הוא תשתית כלכלית הכרחית במדינה שמעסיקה ביישרין ובעקיפין כרבע מיליון אזרחים עובדים ומכניסה מיליארדים לתמ״ג. תכנית היציאה מתחשבת בנקודת היציאה מהסגר ובאחוזי המתחסנים"
משרד התיירות מסכם את 2020
אורית כהן פרקש. צילום: כנסת ישראל

בדיון שהתקיים היום (ב׳) בין שרת התיירות, אורית פרקש הכהן לבין שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הציגה שרת התיירות את תכנית היציאה לענף התיירות מטעמה, כחלק מעבודת הצוות הבינמשרדי המשותף למשרד התיירות ומשרד הבריאות שעבד בתקופת הסגר לסיכום תכנית יציאה לענף התיירות.

בדיון השתתפו גם: פרויקטור הקורונה, פרופ׳ נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור, ד״ר שרון אלרועי פרייס, סמנכ״ל חווית התייר במשרד התיירות, פיני שני ועוד.

השרה פרקש הציגה את המתווה של משרד התיירות לפתיחת ענף התיירות והמסעדנות:
1. תיירות נכנסת- הכרזה על תאריך מוסכם לפתיחת השמיים לתיירים, על בסיס מתווה קפסולות של תיירים וקבוצות או תיירות פרטנית בתו מיוחד במסגרתו יוצגו דרכון ירוק/תעודת מחלים/בדיקת קורונה שלילית טרם העליה למטוס.
2. מלונות וצימרים-* פתיחה מיידית בכפוף להצגת דרכון ירוק/בדיקה שלילית/תעודת מחלים או על בסיס לינה ללא חדרי אוכל משותפים לבחירה.
3. מסעדות- פתיחה מיידית של מסעדות בתפוסה של 50% בחלל המסעדה ותפוסה מלאה בחוץ ובמסגרת הצגת דרכון ירוק/בדיקה שלילית/תעודת מחלים.
4. אטרקציות- פתיחה מיידית של כל שמורות הטבע והאטרקציות על פי תקנות ההתקהלות בשטח פתוח או בהרחבה בהתאם להצגת דרכון ירוק/בדיקה שלילית/תעודת מחלים (תיקון טבלת האבסורד לפיה מצדה פתוחה ואתר החרמון לא נפתח כלל).

שרת התיירות אורית פרקש הכהן: ״ענף התיירות הוא לא מותרות אלא תשתית כלכלית הכרחית במדינה שמעסיקה ביישרין ובעקיפין כרבע מיליון אזרחים עובדים ומכניסה מיליארדים לתמ״ג. תכנית היציאה מתחשבת בנקודת היציאה מהסגר ובאחוזי המתחסנים באוכלוסיית הסיכון שמחייבים פתיחה יותר נרחבת ויצירתית של המשק. התכנית פועלת לפי העיקרון שמי שנפגע בצורה הקשה ביותר יפתח ראשון. הענף שסגור כמעט כולו כעשרה חודשים צריך לדעת מתי הוא יפתח״.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “תכנית היציאה של שרת התיירות: הנפגעים הקשים יפתחו ראשונים”

  1. תיירות ותעופה אלו הענפים הראשונים להסגר בהוראת הממשלה
    ולא קיבלו מספיק מענקים עקב הנזק שנגרם
    לדוגמא המגינה סגרה הקו בין ת”א-לתאילנד-איטליה (בצדק).אבללא פיצתה חברות התעופה כראויי
    ראה ערך אירופה

  2. הענף שנפגע הכי הרבה בקורונה זה ענף ההיסעים שעבדו בתיירות נכנסת ! אוטובוסים שעולים לנו מיליון שקל כבר כמעט שנה לא זזו מהמקום והערך של האוטובוסים שנקנו במיליונים ירד בשנה הזאת כמעט לחצי מחיר ושלא נדבר על ההלוואות שנלקחו לרכישת אוטובוסים אלה וגם הביטוחים שלהם והתחזוקה שלהם ! ואין עם מי לדבר ואף אחד לא שש לעשות משהו בנידון!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה