שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

הולנד: החל מה-2.2 תוסר חובת הבידוד למחוסנים במנה השלישית ממדינות בסיכון גבוה

מחוסנים בבוסטר ממדינות אדומות וביניהן: ישראל, ארה״ב וקנדה, יוכלו להכנס להולנד ללא צורך בבידוד. מי שאינו מחוסן במנה השלישית עדיין יחויב בבידוד בכניסה למדינה ומה הודיעה הממשלה בנוגע לתוקף התו הירוק ההולנדי?
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אמסטרדם, הולנד
אמסטרדם, הולנד. צילום: Shutterstock

ממשלת הולנד הודיעה כי החל מה-2 בפברואר נוסעים המגיעים להולנד ממדינות בסיכון גבוה לא יחויבו בבידוד וזאת בתנאי שהם מחוסנים ב-3 מנות חיסון.

כזכור, רק שלשום (שלישי), ממשלת הולנד הודיעה על הקלות במגבלות הקורונה שנכנסו לתוקף אתמול ובמסגרתן מרבית העסקים יהיו פתוחים עד השעה 22:00.

המדינות עבורן חלה ההקלה הן מדינות המוגדרות כמדינות בסיכון גבוה ללא חשש לוריאנט, כמו ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, בריטניה וגם ישראל.

התנאי הוא קבלת חיסון הבוסטר לפחות שבעה ימים לפני הכניסה להולנד. יחד עם זאת, עדיין חלה חובת מילוי טופס הצהרת בידוד ולהציג תעודת מחוסן לפני הכניסה למדינה, כך פורסם אתמול (רביעי) באתר ממשלת הולנד.

נוסעים שאינם מחוסנים או שקיבלו רק שתי מנות חיסון, עדיין יהיו מחויבים בעשרה ימי בידוד (עם אפשרות לקיצור הבידוד לאחר קבלת תוצאה שלילית לבדיקת PCR ביום החמישי לבידוד), אלא אם כן יקבלו פטור מסיבות אחרות, כגון נוסעים לצרכי עבודה, ביקורי משפחה חיוניים או לוויה.

כמו כן, ממשלת הולנד מתכננת לשנות את החוק כך שתוקף תעודות החיסון (התו הירוק ההולנדי) יפוג לאחר תשעה חודשים ממועד החיסון השני וזאת כדי להתאים את הכללים בהולנד לכללים בשאר מדינות האיחוד האירופי. מגבלת הזמן תחול על התו הירוק עבור כניסה למקומות כמו מסעדות, תיאטראות, מוזיאונים וכדומה, וגם על נסיעות בין מדינות שנגן.

בשלב זה, ההחלטה היא שתוקפם של חיסוני הבוסטר לא יפוג לאחר 9 חודשים, בעוד שתוקפו של התו הירוק למחלימים יקוצר משנה לשישה חודשים.

הכללים החדשים ייכנסו לתוקף ב-1 בפברואר בכפוף לאישור הפרלמנט.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.