תעלומה: 9 מקרי מוות של תיירים ברפובליקה הדומיניקנית

ארעו בפרק זמן של 12 חודשים. באי מבקרים 6.5 מיליון תיירים בשנה ורובם מגיעים על סיפון אוניות קרוז. ברפובליקה הדומיניקית, החולקת את אותו האי עם האיטי, מבקרים 6.6 מיליון תיירים בשנה

פונטה קאנה. צילום: shutterstock

 

תשעה אזרחי ארצות הברית מצאו את מותם ברפובליקה הדומיניקנית בתריסר החודשים שחלפו. מקרי המוות של התיירים אינם קשורים זה בזה אך יש בתופעה כדי לעורר דאגה.

בי.בי. סי, סי אן. אן והוושינגטון-פוסט הקדישו לכך סיקור נרחב, חברת הקרוז קרניבל הוציאה הודעת הרגעה לנוסעיה וכך גם עשתה הממשלה המקומית.

ברפובליקה הדומיניקית, החולקת את אותו האי עם האיטי, מבקרים 6.6 מיליון תיירים בשנה והחלק הארי שלהם מגיע על סיפון אוניות קרוז. בהודעתה של חברת קרניבל נאמר כי החברה לא ערכה שינוי בתוכניות המסע של אוניותיה אך היא מבטיחה שאין לנוסעיה סכנה.

לקרניבל מעגן פרטי ברפובליקה בחוף Amber Cove, המרוחק כשלוש מאות ק"מ מ-Punta Cana, אתר הנופש הפופולרי שם ארעו מרבית מקרי המוות.

כשליש מכלל התיירים לרפובליקה הם אזרחי ארה"ב. משרד החוץ האמריקני מסווג את המדינה שבים הקריבי בדרגת האזהרה השנייה מתוך ארבע ומשמעותה היא שיש לנקוט אמצעי זהירות מוגברים.

שנה קודם לכן מצאו מותם ברפובליקה הדומיניקנית כ-30 תיירם אמריקנים, אולם רק עתה עולה נושא לכותרות ומציב סימן שאלה על המשך התיירות למדינה זאת.