שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מלחמות היהודים: "מסע יהודי" הגישה תביעה של כ-1.5 מיליון שקל נגד בעל מניות בחברה משותפת

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה תביעה ע"י חברת מסע יהודי נגד אריאל כהן שיחדיו מחזיקים בחברה המשותפת "אריאל ושרהל'ה תיירות ונופש", בטענה להתעשרות שלא כדין, קיפוח זכויות התובעת והתחמקות שיטתית מתשלום חובות כלפיה
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מסע יהודי הגישה תביעה נגד בעל מניות בחברה משותפת
בית המשפט. צילום: shutterstock

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה תביעה ע"י חברת "מסע יהודי" נגד אריאל כהן וחברת "אריאל ושרהל'ה תיירות ונופש" מבית מסע יהודי בע"מ. מסע יהודי וכהן מחזיקים יחדיו בחברה המשותפת אריאל ושרה'לה תיירות ונופש.

מסע יהודי היא חברת תיירות חינוכית הפועלת בשדה החינוך היהודי בקרב יהודי התפוצות, לחיזוק הזהות היהודית והמורשת של העם היהודי בקרב יהודי התפוצות.

התביעה שהוגשה היא על סך של 1.454,350 מיליון שקל. התובעת טוענת שהנתבע אריאל כהן, הפר לכאורה את חובותיו כבעל מניות ודירקטור בחברה המשותפת, לרבות קיפוח זכויות התובעת, התעשרות שלא כדין על חשבונה, מניעת מידע חיוני והתחמקות שיטתית מתשלום חובות כלפיה.

הקמת החברה המשותפת ע"י ארנון כץ מצד התובעת ואריאל כהן הנתבע, היו לשם הפעלתה בשוק תיירות פנים וחוץ ליחידים וקבוצות, בשדה החינוך ובקרב יהודי התפוצות.

בתביעה שהוגשה על ידי עורכי הדין יעקב כרם ואייל דרורי, נטען בין השאר כי, "על אף כי הוקמה במהלך שנת 2019 בקול תרועה רמה, נאלצה החברה המשותפת להפסיק את פעילותה בקול ענות חלושה כבר לאחר כשנה אחת בלבד. זאת בשל התפרצות נגיף הקורונה והשלכותיו על המשק הישראלי ופרט על ענף התיירות. מיד לאחר הפסקת פעילותה של החברה המשותפת ביקשה התובעת לבצע התחשבנות כספית עם אריאל ולקבל את המגיע לה בהתאם להסכם המייסדים ובטרם פירוק החברה".

אולם בתביעה נטען עוד כי, "אמנם, תוך העלאת טענות שונות ומופרכות ותוך העלמת חלק מהכספים השייכים לחברה המשותפת, סירב אריאל להשיב לחברה המשותפת את הכספים שהעביר לעצמו והוחזקו על ידו שלא כדין, כמו גם, העביר לידי התובעת את הכספים שהלוותה לנתבעים וכן מנע ממנה למשוך רווחים ששייכים לה. בנסיבות הללו ובהיות החברה המשותפת, חברה שהיא 'מעין שותפות', קמה לתובעת זכות תביעה לא רק נגד החברה המשותפת אלא אף כנגד אריאל באופן ישיר. אריאל לא הסתפק בכך וללא הודעה מוקדמת לתובעת, פעל בשם החברה המשותפת ללא הרשאה וללא שניתנה לכך כל הסכמה של התובעת או החברה המשותפת, והגיש באמצעות החברה שבבעלותו (בלבד) תביעות כנגד ספקים שהיו חייבים כספים לחברה המשותפת, וממילא גם לתובעת. מלבד עצם חומרת ביצוע הפעולות ללא הרשאה וניסיון הברחת כספים בדרך זו, פעולות אלו ללא הרשאה מלמדות יותר מכל על הצורך המידי בפירוק החברה המשותפת. בנוסף לזאת, ובלי קשר להתנהלות הכספית במסגרת החברה המשותפת, הלוותה התובעת לנתבעת 2, אריאל ושרהל'ה תיירות ונופש כספים אשר גם אותם סירב אריאל להחזיר לתובעת".

עוד מתבקש בית המשפט ע"י התובעת למנות "מומחה חשבונאי מטעמו שיבחן את חשבונות החברה, הכנסותיה, הוצאותיה, רווחיה וכל כיוצ"ב על מנת שניתן יהיה לבצע את מלוא תשלומי החובות כלפי התובעת, לחלק את מלוא הרכוש המשותף ולאפשר את פירוק החברה בסופו של התהליך".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.