משבר תעופה? בואינג בתחזית ל-20 השנים הקרובות: ביקוש ל-43,500 מטוסי נוסעים ומטען חדשים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עפ"י תחזית בואינג לשוק התעופה, רק בעשור הקרוב יהיה ביקוש מצד חברות תעופה ל-19 אלף מטוסי נוסעים ומטען חדשים בשווי של 7.2 טריליון דולר. נשיא חטיבת המטוסים האזרחיים של בואינג: "למרות האופטימיות הזו, אנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחר האתגרים"
צילום: יח"צ בואינג

הביקוש למטוסים מסחריים יעמוד ב-20 השנים הקרובות על יותר מ-43,500 מטוסים חדשים בשווי כספי כולל של 7.2 טריליון דולר. ביקוש זה מהווה גידול של 500 מטוסים חדשים יותר לעומת התחזית של השנה שעברה. כך עולה מהתחזית השנתית שמפרסמת חברת בואינג לשוק התעופה ל-20 השנה הקרובות. על פי התחזית, ישנם סימנים מובהקים להתאוששות ענף התעופה המסחרי וכנגזרת מכך, הביקושים למטוסי נוסעים יתחדשו.

לפי תחזית בואינג, הביקוש למטוסי נוסעים ומטען הולך וגדל על רקע ההתרחבות בהיקף הסחר העולמי המחייב יותר מטוסי מטען. הביקוש למטוסי מטען יביא לכך שבשנת 2040 צי מטוסי המטען העולמי יהיה גדול ב-70% מהצי שהיה ערב פרוץ משבר הקורונה. התחזית של בואינג קובעת כי בעשור הקרוב, הביקוש העולמי למטוסי נוסעים יהיה בהיקף של 19,000 מטסים חדשים בשווי 3.2 טריליון דולר.

"עולם התעופה המסחרי רשם התאוששות משמעותית והתחזית של בואינג לשנת 2021 נגזרת מהאמון שלנו בהתאוששות הזו ובהמשך חוסנו של השוק", אומר סטן דיל, נשיא חטיבת המטוסים האזרחיים של בואינג. "השנה האחרונה שהראתה שתנועת הנוסעים חוזרת במהירות כאשר לחברות התעופה ולממשלות יש אמון מלא בבריאות ובבטיחות של הטיסות המסחריות. למרות אופטימיות הזו, אנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחר האתגרים".

בין הנקודות העיקריות בתחזית בואינג ל-20 השנה הבאות: הזמינות וההפצה של חיסוני הקורונה ימשיכו להיות גורמים קריטיים בהתאוששות הטווח הקרוב של טיסות נוסעים. מדינות עם הפצת חיסונים נרחבת יותר הראו התאוששות מהירה של טיסות, מכיוון שממשלות מקלות על המגבלות ופותחות את גבולותיהן לנסיעות בינלאומיות. תנועת הנוסעים צפויה לעלות בכ-4% בממוצע בשנה, ללא שינוי מהתחזית בשנה שעברה. מספר המטוסים המסחריים ברחבי העולם יעמוד על 49,000 מטוסים עד שנת 2040, כשסין, אירופה, צפון אמריקה ומדינות אסיה-פסיפיק יהוו כל אחת כ-20% ממסירות המטוסים החדשות ו-20% הנותרים יגיעו לשווקים מתפתחים אחרים.

זאת ועוד, הביקוש ליותר מ-32,500 מטוסים בעלי גוף צר תואם כמעט לתחזית שלפני המגיפה. מודלים אלה ממשיכים לשלוט ב-75% מהמשלוחים בתחזית ל-20 השנים הקרובות. חברות תעופה יזדקקו ליותר מ-7,500 מטוסים רחבי גוף חדשים עד שנת 2040 כדי לתמוך בחידוש צי ובגידול הביקוש לנוסעים ולמטען אוויר בשווקים ארוכי טווח. תחזיות אלה עולות מעט בהשוואה ל-2020 אך נותרו בירידה של 8% לעומת 2019.

על פי התחזית, הביקושים למוצרים בתחומים הביטחוניים והחלל יסתכמו בשווי 9 טריליון דולר במהלך העשור הקרוב. זאת, לעומת ביקושים של 8.5 מיליארד דולר אשתקד, ומתחזית למכירות של 8.7 טריליון דולר ערב מגפת הקורונה (בשנת 2019).

"בזמן שהתעשייה שלנו מתאוששת וממשיכה להסתגל לצרכים הגלובליים החדשים, אנו נשארים בטוחים בצמיחה ארוכת טווח בענף התעופה", אמר קצין האסטרטגיה הראשי של בואינג, מארק אלן. "אנו מעודדים את העובדה שמדענים סיפקו חיסונים מהר יותר ממה שניתן להעלות על הדעת וכי הנוסעים מפגינים אמון עז בנסיעות במטוסים".

תחזית שירותי תעופה

עוד עולה מתחזית בואינג כי תחום שירותי התעופה ימשיך לגדול ובעשור הקרוב בואינג צופה ביקושים בהיקף של 3.2 מיליארד דולר לשירותים הללו. בין שירותים אלה ניתן לציין את הפתרונות לצרכים של כל אחד מהלקוחות של בואינג, חידוש, שדרוג ושינוי תצורת המטוסים לצד גידול בהיקף שירותי ההדרכה על רקע כניסת מטוסים חדשים לשירות. הביקוש לשירותים הללו תלוי בניצול המטוסים, כמו תחזוקתם, אספקת חלפים ושרשרת האספקה שיהיו חלק מההתאוששות הגלובלית.

"בואינג רואה חשיבות רבה להמשיך ולתמוך ללקוחותיה והשירותים שהיא מספקת ללקוחות הללו לצד פיתוח כלים ושירותים דיגיטליים לשיפור היכולת והיעילות של ציי המטוסים תתרחב בעשור הקרוב", אמר טד קולברט נשיא חטיבת השירותים הגלובליים של בואינג.

תחזית השוק הביטחוני

התחזית לעשור הקרוב של בואינג צופה גם שהביקושים בשוק הביטחוני ישארו זהים לתחזית של השנה שעברה, שמצביעה על כך שב-20 השנה הקרובות יהיה צורך במטוסי קרב, מסוקים, טילים, פצצות ומוצרים צבאיים אחרים בהיקף של 2.6 טריליון דולר. לפי התחזית, שווקי היעד בתחום הביטחוני ממשיכים לגדול בשיעורים דומים, ובעשור הקרוב חוזה בואינג כי המכירות יהוו 40% מכלל המכירות הצבאיות מחוץ לארצות הברית.

"למרות היציבות בשוק הביטחוני, סביבת האיומים ממשיכה לגדול", אמרה ליאן קארט, נשיאת החטיבה הצבאית של בואינג. "בכדי לאפשר ללקוחותינו לנצח עלינו להתאים את עצמנו לפיתוח, ניסוי ובנייה של מוצרים ופלטפורמות חדשות. בואינג מחויבת להמשיך ולספק את הפתרונות המתקדמים ביותר ללקוחותיה הגלובליים".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.