1.5 מיליארד תיירים טיילו בעולם ב-2019

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בשנה החולפת נרשמה עליה של 4% בלבד בתיירות העולמית לעומת עליה של 6% בשנה שקדמה לה, כך עולה מהנתונים של ארגון התיירות העולמי UNWTO

כניסות תיירים בינלאומיות ברחבי העולם גדלו בשנת 2019 ב-4% והגיעו ל-1.5 מיליארד תיירים.

אולם אם משווים את הנתונים הללו לשנים קודמות מדובר בהאטה של עד ארבעה אחוזים. נתונים אלה מנומקים בכלכלה עולמית שצמיחתה המהירה נעצרה, במתחים גיאו-פוליטיים ובחוסר וודאות ביחס לברקזיט. כך עולה מנתונים שמפרסם ארגון התיירות העולמי (UNWTO).

נתוני שנים עברו היו שיעורים חריגים ב-2017 (+ 6%) וב-2018 (+ 6%) נרשם גידול משמעותי בכניסות תיירים ששהו במדינות אחרות לפחות לילה אחד. ההאטה ב-2019 בלטה באירופה ובאזור אסיה-פסיפיק.

לעומת זאת הגידול המרשים ביותר בכניסות תיירים נרשם במזרח התיכון (+ 8%), כאשר את המספרים הגדולים רשמו מדינות המפרץ וערב הסעודית. שווקי המקור העיקריים היו צרפת שדיווחה על הגידול המרשים ביותר בהוצאות התיירות הבינלאומיות בעוד שארצות-הברית הובילה את הטבלה במונחים מוחלטים.

בהתבסס על מגמות עכשוויות, הצפי להתפתחות הכלכלית ומדד האמון של האו”ם, צפוי גידול של 3% עד 4% בכניסות התיירים הבינלאומיות ברחבי העולם בשנת 2020. נתונים אלו מבוססים בין השאר על אירועים בינלאומיים אחדים: אולימפיאדת טוקיו ביפן ותערוכת EXPO בדובאי.

UNWTO צופה שצרפת, ספרד וארצות הברית יהיו שוב שלוש המדינות המתויירות ביותר בעולם. בשנת 2018, צרפת הייתה המדינה הכי מתויירת בעולם עם 89 מיליון כניסות ואחריה ספרד וארצות הברית.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה