10 ערים באירופה פנו לאיחוד האירופאי לסייע במאבקן ב-Airbnb

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חוות הדעת שהוגשה לבית הדין האירופי קבעה כי אתר Airbnb יכול לפעול באשר הוא אינו סוכנות השכרה. בהודעתן טוענות עשר הערים כי הדירות והבתים המושכרים לתיירים נגרעות מן ההיצע הקיים לשימושם של התושבים. מהן 10 הערים?

 

עשר ערי תיירות בולטות באירופה – פריז, אמסטרדם, ברלין, ברצלונה, וינה, בורדו, בריסל, קרקוב, ולנסיה ומינכן – פנו למוסדות האיחוד האירופי בדרישה לסייע להן במאבקן נגד אתרי השכרת הדירות ובראשם Airbnb.

פניה זאת, שעליה הוכרז באמסטרדם, באה בעקבות חוות דעת שהוגשה בידי היועץ המשפטי של בית הדין האירופי לצדק. בחוות הדעת נאמר כי אתר Airbnb יכול לפעול באשר הוא ספק מידע דיגיטלי ולא סוכנות השכרה.

אם חוות הדעת תאושר בידי בית הדין, הליך ממנו חוששות הרשויות המקומיות, כי אז הן לא יוכלו לכפות על האתרים הללו לסייע להן לפעול בהתאם לחוקים והתקנות המקומיים שנועדו למנוע השכרתן של דירות לתיירים לטווח קצר. לטענתן, האתרים יסרבו גם לתת להן מידע שיאפשר לרשויות לאכוף את הכללים שהן קבעו.

צילום: shutterstock

בהודעתן מצהירות עשר הערים כי “דירות ובתים נועדו בראש ובראשונה כדי להתגורר בהם”. לטענתן הדירות והבתים המושכרים לתיירים נגרעות מן ההיצע הקיים לשימושם של תושבי הערים הללו.

כדי לקבל מושג על התופעה נמצא כי באתר Airbnb מוצעים 60,000 נכסים בפריז, 22,000 בברלין ו-18,000 באמסטרדם וכמספר הזה בברצלונה. פאלמה שבמיורקה, ספרד, היתה העיר הראשונה שאסרה לחלוטין השכרת דירות לתיירים. פריז דורשת מבעלי הנכסים להשכרה קצרת טווח להירשם ומי שלא יעשה כן ייקנס, באמסטרדם מבקשים להתיר השכרת כזאת רק חודש בשנה וברצלונה הקפיאה בשנה שעברה את מתן האישורים למשכירי דירות.

סגן ראש עיריית פריז, Ian Brossat, צוטט בעיתון גארדיין באומרו: “אין  להתיר לחברת הדיגיטליות הבינלאומיות להיות חזקות יותר מערים ומדינות. צריך שהאיחוד האירופי יתייצב לצד התושבים ולא לצד הענקים הבינלאומיים”.

ברלין. צילום: פספורטניוז
אמסטרדם. צילום: פספורטניוז

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.