עברה בכנסת הצעת חוק שתיטיב עם סוכני נסיעות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הישג לסוכני הנסיעות ואתרי האינטרנט הישראליים: הכנסת אישרה היום הצעת חוק שתאפשר למשרדי נסיעות למכור ללקוחותיהם שירותי תיירות מוזלים המבוצעים בחו"ל ללא זכות ביטול. מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות: "מהלך אמיץ לתיקון חוסר הסימטריה בין החוק הישראלי לחוק הבינלאומי"

עברה היום (ב’) בכנסת הצעה לתיקון חוק הגנת הצרכן שתאפשר למשרדי הנסיעות להציע לצרכנים, עמם הם מתקשרים בעסקאות מכר מרחוק, לבחור בין שתי חלופות: שירות תיירות הכולל זכות ביטול בתוך 14 ימים ממועד העסקה עם החזר כספי או, שירות תיירות הכפוף לתנאי הביטול של נותן השירות בחו״ל, גם אם הוא מגדיר את העסקה כבלתי ניתנת להחזרה (non refundable) ובלבד שהשירות ניתן במלואו מחוץ לישראל.

את החוק יזם וקידם ח”כ בצלאל סמוטריץ.

מדובר בבשורה צרכנית שכן מבדיקות שנערכו בשנים האחרונות עולה כי שירותי תיירות non refundable זולים בעשרות אחוזים משירותי תיירות שחלה חובה לאפשר ביטולם.

תיקון זה יסייע בהרמוניזציה של מערכת החוק שכן עד כה משרדי נסיעות היו רשאים להציע ללקוחותיהם שירותי תיירות בחו”ל המוגדרים כ-non refundable רק בעסקאות פרונטליות שנערכו במשרד הנסיעות. התיקון שהתקבל יאפשר להציע שירותים אלה גם בעסקאות מכר מרחוק בטלפון, באינטרנט וכדומה.

חני סובול, מנכ”לית התאחדות משרדי הנסיעות: “זהו יום של בשורה לציבור הלקוחות שיוכל ליהנות ממגוון רחב יותר של שירותים ומחירים. אנו מודים מאד לח”כ סמוטריץ’ על הובלת מהלך אמיץ וחשוב לתיקון חוסר הסימטריה בין החוק הישראלי לחוק הבינלאומי”.

לדברי סובול, “בעוד ענף התיירות צועד קדימה בזכות הטכנולוגיה והחדשנות, המחוקק בישראל לא השכיל להתאים עצמו לשינויים ונשאר עם רגולציה המתאימה לשנות ה–70. היום נעשה צעד חשוב בתיקון החקיקה המפלה בין חברות תעופה זרות ואתרי מכירות זרים הפועלים בישראל דוגמת בוקינג ואקספדיה לבין משרדי הנסיעות הישראלים. לא לחינם במרבית מדינות העולם ענף התיירות מוחרג מחוקי הגנת הצרכן מתוך הבנה כי מדובר בשירות חוצה גבולות שלא ניתן לתחום את החקיקה החלה עליו למדינה אחת בלבד”.

עוד לדברי סובול: “אנו מקווים כי מהלך זה יסיר את החששות של הרגולטור ויפתח פתח לתיקון חקיקה גם לגבי טיסות החסך. המצב הבלתי נסבל של אכיפה בררנית תוך הפליה של סוכני נסיעות ואתרים ישראליים אל מול אתרים בינלאומיים חייב להיפסק. החוק יאפשר למכור לציבור מוצרים שאינם ניתנים להחזרה ולפיכך יוזיל משמעותית את המחיר לצרכנים. היופי של תיקון החקיקה שהוא מאפשר ללקוח לבחור בין מכירת מוצר שאינו ניתן להחזרה אל מול מוצר שניתן להחזרה בהתאם לחוק. התיקון מחייב כמובן גילוי נאות ויאפשר למשרדי הנסיעות בישראל להציע ללקוחות הישראלים מגוון רחב יותר של מוצרים ומחירים ובלבד שתנאי הביטול של כל שירות יהיו ברורים וגלויים מראש”.

סובול הודתה גם ליו”ר וועדת הכלכלה של הכנסת, ח”כ איתן כבל: “השקיע ממיטב זמנו ומרצו בניהול יעיל של דיונים מורכבים ורבי משתתפים ולרשות להגנת הצרכן אשר הייתה קשובה לצרכי השוק והמציאות המשתנה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.