80,000 דולר ללילה!

מהו המלון היקר בעולם, מי הם המתארחים בו ומה הם מקבלים תמורת הסכום הנכבד?

צילום: Shutterstock

יש הטוענים כי המחיר מנקר עיניים ושערורייתי, אך מסתבר כי עקרון ההיצע והביקוש פועל גם בתחום המלונאות, ויש כאלה היכולים ומוכנים לשלם 80,000 דולר טבין ותקילין תמורת שהיית לילה בבית המלון היקר בעולם, מלון הנשיא ווילסון בז'נבה בשווייץ.

תמורת 80,000 דולר, כאמור, תקבלו ללינת לילה את סוויטת הפנטהאוז המלכותית במלון, המשתרעת על פני כל הקומה השמינית של המלון ומכילה 8 חדרי שינה. בשטח של 1,680 מ"ר הסוויטה המלונאית היא הגדולה באירופה.

ומי התארח, תמורת תשלום מלא, בסוויטה המלכותית?

להלן רשימה חלקית: מייקל ג'קסון, ריצ'רד ברנסון, ריהאנה, ביל גייטס, מאט דיימון ומייקל דאגלאס. למען הידוענים, כמו גם ראשי מדינות, הסוויטה תוכננה לספק ביטחון מירבי עם חלונות חסיני ירי, לחצן מצוקה, מעלית פרטית וכספת מחוזקת.

המוסיקאים המתארחים בסוויטה זוכים לפסנתר סטיינווי גדול וחובבי הספרות לאוסף ספרים עתיקים. לכל 12 חדרי השינה צמודים חדרי רחצה מצופי שיש, מאובזרים במוצרי הרמס. הסוויטה מספקת נוף מרהיב של אגם ז'נבה וברקע הר המונט-בלאן, ומובן כי במחיר כלול גם שף אישי, באטלר צמוד וצוות אבטחה.

ברשימת הסוויטות המלונאיות המובילות בעולם, במקום השני מדורגת Terrace Suite במלון מארק בניו יורק, במחיר של 75,000 דולר ללילה, ובמקום השלישי סוויטת הפנטהאוז במלון גרנד הייאט בקאן בצרפת, שמחירה ללילה 53,200 דולר בלבד.