"מתנה נהדרת להיות חירש"

הוא חירש מבטן ולידה שמנהל סמול טוק קולח רווי הומור בעזרת קריאת שפתיים. אריאל הירשפלד, דתי ואב ל-6, הוא אמן פסיפס ססגוני מוערך המספר בחן ובהומור על חייו בצל החירשות בהרצאות ובסדנאות שהוא מעביר גם למטיילים ברמת הגולן. "אני אמן, חירש ודתי – מושלם". דבר אליי בצבעים

הוא חירש מבטן ולידה, אך מאושר בעולם הדממה. "זאת מתנה נהדרת להיות חירש", אומר אריאל הירשפלד, 42, תושב מושב חיספין שברמת הגולן. הירשפלד, אמן פסיפס מוערך, דתי ואב ל-6 ילדים, מספר בחן ובהומור על חייו בצל החירשות. "אני אמן, חירש ודתי – מושלם. אומנם לתפילת מניין אני לא נחשב כי אני חירש, אבל אני לא אדם שונה. אני מושלם".

וכך הוא מספר  את סיפור חייו: "הגחתי לאוויר העולם בירושלים בחורף תשל"ו, 5.12.1975, אל עולם הדממה. רבות ונצורות אני חייב לזקוף לזכותם של הוריי היקרים שייבדלו לחיים ארוכים ובריאים – אשר לא חסכו מאמצים וגידלו 5 ילדים לתפארת, כאשר אני ושני אחיי הגדולים שלושתנו בעלי חסך שמיעתי. מגיל 3 אני גר ברמת הגולן וכאן גם הקמתי את ביתי. אין כמו הגולן – מקום נפלא ויפהפה.
גדלתי כילד רגיל לכל דבר, אמנם עם קשיים איתם התמודדתי ועדיין אני מתמודד לאורך השנים: לאחר סיום לימודיי בתיכון רגיל במגמת אדריכלות, נלחמתי להתנדב לשירות צבאי ביחידת בינוי בתחום האדריכלות, אותו סיימתי בהצטיינות רבה. בתום השירות מיסדתי את הקשר עם אהבתי הגדולה ענבר, אישה מדהימה, שגם היא לקוית שמיעה מלידה. כיום אנחנו חובקים שישה ילדים נפלאים. באופן אוטומטי כמעט, המשכתי ללימודי אדריכלות וסיימתי כהנדסאי אדריכלות. רק לאחר כשנתיים וחצי לא טבעיות של התעסקות ועבודה בתחום, בהן הייתי מתעורר לעבודה באי-חשק ברור, מתעסק בחוקים, מסגרות וקוים ישרים – הבנתי שזה פשוט לא אני. בתמיכתם של אשתי והוריי, פתחתי מחדש עסק למסגור תמונות, שהיה בעבר עיסוקו של אבי ושכב כ-15 שנה במחסן".

משך הסדנה: 3-4 שעות

טל' להזמנות: 050-7264542 (מסרון בלבד) [email protected]