למה אנחנו עדיין צריכים סוכנויות נסיעות לחו"ל

השמיעו את צמד המילים "סוכן נסיעות" למטיילים רבים, והם לא יצליחו להיזכר אם אי-פעם השתמשו באחד. היום ניתן להזמין כרטיס טיסה, מלון ורכב שכור באינטרנט, אז למה לפנות לסוכן? הנה כל הסיבות הטובות

עד לפני כמה שנים הכותרות באמצעי התקשורת בישרו על היעלמותם הקרובה של סוכני הנסיעות מחיינו. אתרי ההזמנות המקוונים הלכו ותפסו מקום של כבוד בקרב אוּמת המטיילים, ונדמה היה שמקומו של סוכן הנסיעות הישן והנאמן נדחק לפינה. אבל לאחרונה מתברר שעידן סוכנויות נסיעות לחו"ל לא חלף מהעולם, ובשנתיים האחרונות ניכרת התאוששות ועלייה בביקוש לסוכני נסיעות או סוכנות נסיעות לחו"ל, בעיקר כאלה המתמחים במוצרים ייחודיים.

מומחי תיירות בארץ ובעולם טוענים כי למרות שהשימוש באינטרנט ממשיך לגדול, תמיד יהיה ביקוש לשירות אישי, בעיקר במוצרים בהם נדרשים ידע והתמחות מיוחדת. דוגמא מצוינת לכך היא ענף הקרוזים, שנחשב לאחד הענפים המבוקשים והרווחיים ביותר בעולם התיירות. הרוב הגדול של הלקוחות מעדיפים לרכוש הפלגה באמצעות סוכני נסיעות, כיוון שסוכן נסיעות עצמאי או סוכנות נסיעות לחו"ל מתמחים, מכירים את האוניות והמסלולים, מתמצאים בסיפוני האוניות ויכולים לייעץ ללקוח ולהתאים לו את החבילה הטובה והמשתלמת ביותר.

בישראל התמונה קצת שונה כיוון שהשוק הישראלי קטן ואינטימי יותר. מאחורי רוב אתרי ההזמנות המקומיים עומדות חברות נסיעות ידועות, שמציעות ללקוחות אפשרות בחירה בין הזמנה באתר להזמנה באמצעות סוכנויות נסיעות לחו"ל (בתוספת עמלה). גם בארץ נעשה שימוש נרחב באתרי האינטרנט, אך במקרים רבים החשדנות הישראלית גוברת וחלק ניכר מההזמנות מתבצעות על ידי לקוחות שערכו חיפוש ובדיקה ברשת ולבסוף התקשרו להזמין דרך סוכן נסיעות מומלץ.

השכלה וניסיון מקצועי

אחת הסיבות העיקריות לפנייה לסוכנויות נסיעות לחו"ל היא הידע והניסיון שלהן בתחום. נכון, האינטרנט מוצף במידע על כל נושא בעולם, ואתרי המדיה החברתית מלאים בהמלצות וביקורות של מטיילים מכל העולם. אבל אם אתם לא גולשים מיומנים שיודעים לזהות תוכן איכותי ומועיל, יותר מידי מידע עלול לבלבל אתכם. סוכן נסיעות עצמאי או חלק מסוכנות נסיעות לחו"ל מסוגלים לתת לכם ייעוץ ממוקד, כולל טיפים והמלצות, שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ויחד איתכם יבנה את הטיול או החופשה המתאימים לכם ביותר.

קשרים אישיים והשפעה

סוכן נסיעות טוב משקיע בפיתוח קשרים אישיים ומקצועיים עם בעלי תפקידים חשובים בחברות הסיטונאיות. הקשרים הללו יכולים לשמש מנוף להשגת דילים טובים יותר במחירי הטיסות, המלונות, השכרת רכב ואפילו בכרטיסי כניסה לאתרים. סוכן מקושר יתן לכם מענה גם לבקשות מיוחדות (כמו שני חדרים מחוברים, למשל) שברוב המקרים אינן זמינות באתרי ההזמנות באינטרנט.

חיסכון בעלויות

לסוכני הנסיעות הטובים ביותר יש גישה ייחודית להטבות שיכולות לחסוך לכם הרבה כסף ולספק לכם חוויה טובה יותר: שדרוג חדר בחינם ושוברים לספא, מזון ומשקאות הם כמה מהדברים שרק סוכנויות נסיעות לחו"ל יכולות לקבל. אם תהיתם למה הזוג שיושב לידכם בבריכה קיבל שמפניה ואתם לא, התשובה היא שהם השתמשו בסוכן נסיעות מומלץ.

חיסכון בזמן

במקום לחפש באופן עיוור באינטרנט במשך שעות, ימים ואפילו שבועות, תלוי במורכבות של תוכנית הנסיעה שלכם, לא עדיף לתת למומחה לעשות את העבודה בשבילכם? סוכני נסיעות מתמחים יודעים לאסוף את כל הנתונים הדרושים ולחבר אותם יחד לתוכנית נסיעה שתענה על כל הצרכים האישיים שלכם. ברוב המקרים הם יעשו זאת מבלי לחייב אתכם.

רשת ביטחון

אם משהו משתבש במהלך הטיול, אתם יכולים לסמוך על סוכן הנסיעות שלכם שיתגייס לעזרתכם. סוכן נסיעות עצמאי או סוכנות נסיעות לחו"ל יכולים לארגן סידורי נסיעה ובתי מלון חלופיים, לעזור לכם להתמודד עם מצבי חירום, לטפל בנושאים דחופים שדורשים מענה מיידי ולקשר אתכם עם השלטונות המקומיים במקרה הצורך. על כל צרה שלא תבוא יש עם מי לדבר.

בחוד החנית

סוכנויות נסיעות לחו"ל הן הראשונות לדעת מה קורה בעולם התיירות. הרבה לפני הפרסום באינטרנט הם ידעו על אתרי נופש חדשים, קרוזים מעניינים וטיולים מיוחדים. הקשרים שלהם עם סיטונאי התיירות מעניקים להם יתרון חד-משמעי על פני כל אתרי ההזמנות, אפילו הנחשבים ביותר. אז אם אתם רוצים להיות הראשונים שיוצאים לחופשה בקלאב הוטל הכי לוהט השנה, פנו לסוכן הנסיעות שלכם.

אין הבדל במחירים

יותר מ-98 אחוזים מבתי המלון גובים את אותם המחירים, בין אם אתם מזמינים בעצמכם או באמצעות סוכן הנסיעות שלכם. ישנם סוכני נסיעות שמשתמשים באתרים שמציעים את אותו המלאי שתמצאו באתרים כמו Expedia ו-Orbitz. אל דאגה, לא מרמים אתכם. התמחור השיוויוני חל כמעט על כל מוצרי הנסיעות.

התאמה לצרכי הלקוח

אם אתם פונים לחברת הפלגות נופש באופן ישיר או האמצעות אתר הזמנות, הם לא יספרו לכם שהמתחרה שלהם מתאים לכם ולצרכי הנסיעה שלכם הרבה יותר. סוכנויות נסיעות לחו"ל המתמחות בשייט תקבל מכם רשימת בקשות, דרישות וסדרי עדיפויות, וידעו לשדך לכם את הקרוז המתאים ביותר.

יחסים לטווח הארוך

סוכנות נסיעות טובה היא כמו מכונאי טוב. ברגע שאתם מוצאים אותו לעולם לא תרצו לוותר עליו. נסיעה לחו"ל כרוכה בהוצאות גדולות וחשוב לתכנן אותה מראש סוכן נסיעות מומלץ סוכנות נסיעות לחו"ל מובילה בתחומה. כדי שהדברים יתנהלו כמו שצריך, שכל הפרטים המרכיבים את הנסיעה יטופלו באופן מקצועי ותוכלו לצאת לדרך בראש שקט ובטוח, סוכן נסיעות קבוע, שמלווה אתכם לאורך שנים ומכיר כבר את כל ה"שגעונות" שלכם, הוא נכס שחשוב לשמור עליו.