שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מ-1 בינואר: מידע ושירותים בנושאי מזג אוויר ללא תשלום

השר כץ: "גישה חופשית לכל הנתונים והמידע של השירות המטאורולוגי היא צעד נוסף שיוזם המשרד לשיפור השירות לציבור ומהווה פריצת דרך בקידום ופיתוח מדע המטאורולוגיה".
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השירות המטאורולוגי הישראלי יספק לציבור הרחב ולגורמים מקצועיים מידע ושירותים בנושאי מזג אוויר ומטאורולוגיה ללא תשלום, החל מ-1 בינואר 2012. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

השירות המטאורולוגי יספק בין השאר ללא תשלום מידע על מזג האוויר והאקלים, תחזיות כלליות לציבור הרחב ואזהרות מפני אירועים חריגים. כמו כן יספק השירות תחזיות ומחקרים בתחום המטאורולוגיה לגורמי התעופה והספנות.

השר כץ ציין כי השירות המטאורולוגי הוא הגוף הממשלתי הראשון בישראל המאפשר גישה ישירה ללא תשלום לכל מאגרי המידע שבבעלותו. "גישה חופשית לכל הנתונים והמידע של השירות המטאורולוגי תהווה פריצת דרך בקידום ופיתוח מדע המטאורולוגיה בישראל ותגדיל את מספר העוסקים בתחום", הוסיף השר כץ.

במסגרת עבודת מטה מקיפה שנערכה בשירות המטאורולוגי ובאגף התקציבים באוצר, הוחלט על חלוקה בשירותים שיסופקו על ידי השירות המטאורולוגי והחברות הפרטיות כך שהשירות המטאורולוגי יספק מידע ושירותים מטאורולוגיים ציבוריים ואילו החברות הפרטיות תספקנה שירותים מיוחדים בהתאם לצרכים ספציפיים של מגזרים מסוימים ומשתמשים בודדים וכן שירותים מיוחדים כמו שאילתות הדורשות עיבוד ותחזיות המותאמות ללקוח, עיבודים גרפיים ויעוץ מטאורולוגי.

מנהלת השירות המטאורולוגי דר' הניה ברקוביץ ציינה כי המידע שיועמד לרשות האקדמיה והחברות הפרטיות יסייע בידיהם לקדם את הידע ואת מדע המטאורולוגיה בישראל וכן לפתח מוצרים מיוחדים בתחום המטאורולוגיה, הנדרשים לגופים השונים במשק.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.