הקרב על חברת התעופה הבריטית bmi מתחמם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שנים בהם חברת לופטהנזה ספגה הפסדי ענק בחברה הבריטית מתקרב מועד ההכרעה למי תימכר חברת התעופה הכושלת. VIRGIN מובילה במרוץ בגלל שיהיה קל יותר להעביר את העסקה מול הממונה על ההגבלים העסקיים והרשות לתחרות הוגנת ואולי גם בגלל החברות ב-STAR ALLIANCE.

חברת התעופה VIRGIN אישרה היום [ב’] כי חתמה עם חברת לופטהנזה, הבעלים של bmi, על התנאים לרכישת החברה הבריטית ומתקיים כעת מו”מ על המשך מתווה העסקה.

לאחר שחברת האם של בריטיש איירליינס, IAG, דיווחה בעבר על כוונתה לבחון את רכישת bmi הודיעה VIRGIN, כי תעשה כל שתוכל על מנת למנוע את רכישת bmi על ידי IAG, כולל פניה לרשויות ההגבלים בבריטניה ובאירופה.

על פי העיתונות הכלכלית הבריטית הצעתה של VIRGIN נמוכה מההצעה שניתנה על ידי IAG, אך VIRGIN סבורה כי העסקה תושלם הרבה יותר מהר, מכיוון שהיא תעבור בקלות את הממונה על ההגבלים העסקיים ואת הרשות לתחרות הוגנת.

פרט נוסף ראוי לציון, שלא דווח עליו בעיתונות בחו”ל, הוא שסיכוייה של VIRGIN גדולים יותר, גם בגלל חברותה של זו בברית ה- STAR ALLIANCE, דרך האחזקה של חברת סינגפור איירליינס ב-VIRGIN. לופטהנזה הקימה ומנהלת את ברית ה-STAR ALLIANCE ו-bmi חברה בברית. לעומת זאת, בריטיש היא המייסדת של ברית ה- ONE WORLD, המתחרה בברית ה- STAR. אם בריטיש תרכוש את bmi תצא האחרונה מברית ה- STAR ALLIANCE.

ההחלטה של לופטהנזה תתקבל בשבועות הקרובים, ועל פי ההערכות אם ההבדלים הכספיים בין שתי ההצעות לא יהיו משמעותיים, גדולים סיכוייה של VIRGIN לזכות בחברת bmi.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.