נשיא ארה"ב מכיר בחשיבות התיירות הנכנסת – הלוואי עלינו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יוסי פישר - סגן יו"ר חטיבת התיירות הנכנסת בהתאחדות סוכני הנסיעות כותב על התערבות נשיא המעצמה הגדולה בעולם, כדי להביא יותר תיירים לארצו.

נשיא ארה”ב, ברק אובמה, פעל באופן חסר תקדים על מנת לעודד את התיירות לארצו. בסוף השבוע האחרון, הודיע הנשיא על צו נשיאותי שיאפשר להקל את הליך קבלת אשרות התייר לתיירים בדגש על שתיים מארצות ה -BRIC . סין וברזיל.

בנוסף, התוכנית לפטור מאשרת תיירים, תורחב למדינות נוספות .

הנשיא כותב בצו שפורסם בהרחבה, שהממשל בראשותו מכיר בחשיבותה הכלכלית הגדולה של התיירות הנכנסת ומציין שתעשיית התיירות היוותה בשנת 2010 2.7% מסה”כ התוצר הלאומי הגולמי של ארה”ב וייצרה 7.5 מיליון מקומות עבודה.

לדברי הממשל האמריקאי, תעשיית התיירות האמריקאית תוכל לייצר עוד כמיליון משרות בעשר השנים הקרובות באם תוגדל כמות המבקרים מחו”ל לארה”ב.

בנאומו בדיסני אורלנדו, בו הציג הנשיא את הצו הנשיאותי בפני צמרת תעשיית התיירות האמריקאית אמר בין השאר הנשיא אובמה: “כל שנה מבקרים בארה”ב מיליוני תיירים מכל העולם, וככל שיגיעו יותר תיירים לארה”ב כך נוכל לייצר יותר מקומות עבודה עבור אזרחנו”.

“אני נמצא כאן לפניכם היום, מכיוון שאני רוצה יותר תיירים באמריקה מחר. אני רוצה שאמריקה תהיה יעד תיירות מוביל בעולם”.

בנוסף להקלות באשרות לתיירים, כולל הצו הקמת כוח משימה נשיאותי בראשות הנשיא, מנכ”לים של חברות תיירות גדולות, ראשי אירגוני תיירות – סוכני נסיעות, מלונאים, מרכזי קונגרסים ואטרקציות תיירות, כמו כן את שרי הממשלה הנוגעים בתחום. תפקידו של כוח משימה זה הוא לגבש המלצות לאסטרטגית התיירות לארה”ב.

מועצת התיירות האמריקאית – THE US TRAVEL ADVISORY BOARD תהיה הגוף שימליץ אלו מדינות נכון ורצוי לכלול בתוכנית הפטור מהאשרות.

בישראל לעומת זאת: תעשיית התיירות יצרה בשנת 2010 כ-33 מיליארד ₪ מחזור מתוכם כ-15 מיליארד ₪ הגיעו מהתיירות הנכנסת. תעשיית התיירות בישראל מעסיקה כיום ישירות כ-100 אלף עובדים ובעקיפין כ-200 אלף עובדים בעיקר בפריפריה ובקרב אוכלוסיות שחלקן היחסי בשוק העבודה נמוך.

יש לקרוא לראש ממשלת ישראל ללכת בדרכו של הנשיא האמריקאי, לפחות בגישה לתעשיית התיירות.

על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להכיר בחשיבות התיירות בישראל כתעשייה. מעבר לחשיבות ההצהרתית, יש להקים מועצה מייעצת של אנשי מפתח בתחום התיירות – כוח משימה תיירותי שיקבע ביחד עם שרי הממשלה הנוגעים בתעשייה בראשות שר התיירות אסטרטגיה תיירותית למדינת ישראל לעשר השנים הבאות.

אולי מה שטוב לאמריקה עשוי אולי גם להטיב עם ישראל?

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.