מכירת סוף עונה של בתי מלון ביוון

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כאלף בתי מלון מוצעים למכירה ביוון, בעקבות המשבר הכלכלי חסר התקדים, שאילץ בעלי מלונות רבים במדינת האיים להעמידם למכירה או למוסרם לבנקים.

תעשיית התיירות היוונית, עד לא מכבר אחת מתעשיות התיירות המשגשגות בעולם, נקלעה גם היא ללב המשבר הכלכלי, שעובר על מדינת האיים.

תעשיית התיירות היוונית נאבקת בשנת המיתון החמישית ברצף. על פי נתונים, שפורסמו בתקשורת האלקטרונית, אחד מתוך עשרה בעלי מלונות ביוון מעוניין למכור את הנכס שבבעלותו.

ראש לשכת המלונות היוונית, גרגוריוס תסקריס, הסביר בראיון, שנתן לעיתון יווני, שקשיי הנזילות הרבים מאלצים בעלי מלונות לנסות ולממש את נכסיהם. לדבריו, מחירי המכירה המוצעים של המלונות ירדו לאחרונה ב-10% בממוצע.

אין לי ספק שאם יש תעשיה שתשרוד את המשבר הכלכלי, הקשה ביותר שעבר על יוון בעת המודרנית, הרי זוהי תעשיית התיירות.

יוון היא ערש התרבות המערבית. מדינה שיש בה כמעט כל מה שהתייר רוצה ומחפש: תרבות, ים וחופים מדהימים, מזג אוויר נוח, נופים ואוכל מעולה.

גם אם חלק מהתיירים נטשו את יוון הם יחזרו לשם. זהו תהליך של התאמה. המלונות ביוון יתאימו מחירים לתחרות שיש להם מכיוון תורכיה ומדינות הבלקן, יעברו בחלקם לשיטת ‘הכל כלול’, האהובה על התיירים מרוסיה, אוקראינה וישראל ויתחילו לעבוד גם בחורף באיים, כפי ששכניהם התורכים באנטליה עושים זה מכבר.

לדעתי, קיימת ביוון הזדמנות עסקית מצוינת לאלו החושבים לטווח ארוך. השקעה במלונות ביוון מסוכנת ומצריכה הון עצמי גדול יחסית אך מן הצד השני כאשר תעשיית התיירות של יוון תצא מן המשבר הרווח יהיה גדול. אין ליוון תעשיה חשובה יותר מתעשיית התיירות. האיחוד האירופאי מבין זאת וחלק ניכר ממאמצי האיחוד האירופאי להציל את יוון יופנו לשיקום תעשייה מפוארת זו.

אולי היה נכון לארגן ‘קבוצות רכישה’ של אנשי מקצוע – מלונאים, סוכני נסיעות ומפעילי צ’רטרים – על מנת לרכוש נכסים ביוון, בעיקר באיים ולהפעילם. מודל דומה לזה שעובד בישראל בתחום הדירות להשקעה.

זוהי יכולה להיות  הזדמנות לרכוש נכס תיירותי במדינה מערבית קרובה אלינו, הן מבחינת המרחק הפיסי והן מבחינת התרבות, שהתיירות הינה מרכיב מרכזי בכלכלתה.

* הדברים הנם דעה אישית של הכותב ואין לראות בהם המלצה של האתר.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.