עוזי לנדאו חייב להציג תכנית להבאת התיירים לישראל

זה לא היה עיתוי נכון להיפרד ממנכ"ל משרד התיירות. אי אפשר שוב להביא אנשים מבחוץ ללא רקע והבנה בענף התיירות , אולי הגיע הזמן לעבור לשקלזציה בענף התיירות

עוזי לנדאו. צילום: shutterstock

בחודשים האחרונים אנחנו עדים לירידת מספרי התיירים המגיעים לישראל, וככל הנראה המגמה תמשיך כך גם בחודשים הקרובים .

למשרד התיירות נכנס לא מכבר השר עוזי לנדאו. עדיין לא שמענו את קולו ואת תוכניותיו לענף, הזקוק בימים אלו ליד מכוונת ותומכת בדחיפות.

מידי יום שומעים את שר האוצר יאיר לפיד ושאר חבריו לממשלה מתבטאים ומגבשים תכניותיהם לגבי משרדם, השר לנדאו חייב להזדרז ולהציג דרך פעולה לענף התיירות .

לנדאו היה חייב להשאיר את המנכ״ל , יועז בר ניר שהכיר היטב את ענף התיירות במרוצת השנים האחרונות, עשה עבודה יעילה ואף היה שותף למספר צעדים מהותיים שנעשו בענף בשנה האחרונה .
עד שהמנכ"ל החדש שיכנס לנעליו של בר ניר וילמד את ענף התיירות הנמצא בימים אלו במצב לא פשוט יקח זמן רב שענף התיירות לא ממש יכול להמתין וראשי הענף שיצאו כבר לפני מספר חודשים במכתבים מודאגים לגבי מצב הענף יעידו על כך שהזמן הוא קריטי כעת.
השר לנדאו חייב להשמיע את התכניות שלו ואיך הוא מתכוון להחזיר את התיירים לישראל.
השקל המקומי ממשיך להתחזק, המלונאים ושאר נותני השירות משלמים בשקלים, בעוד התיירים משלמים בדולרים.
המשמעות הינה פחות הכנסה לעוסקים בתחום מול ההוצאות שאינן קטנות .
ייתכן שהגיע הזמן לעבור לשקלזציה במלונות.
ענף המלונאות מתומחר לפי דולר, זה המחירון המופץ בחו"ל.
כעת שהדולר מתחזק ביחס ליורו והמומחים צופים שהיורו ישתווה בערכו בסופו של דבר לדולר, אולי הגיע הזמן לעבור לעבור לשקלים, לא לחשוש.
אותו הדבר זה אמור לגבי סוכני הנסיעות, הסיטונאים וחברות התעופה. כולם מוכרים לפי שער הדולר , אבל אם הדולר כבר לא חזק כבעבר ווהשקל שלנו רק מתחזק אז ממה יש לחשוש ? הגיע הזמן לקבל החלטה אמיצה, ולהאמין בשקל שלנו.