שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

התעופה הבריטית עשויה לאבד את זכויות הטיסה באירופה

במו"מ בין בריטניה למועצת האיחוד האירופי, הובהר לבריטים חד משמעית, כי זכויות הטיסה שלהם לאירופה ובתוכה יפקעו עם השלמת תהליך הפרישה מהאיחוד. חברות התעופה הבריטיות דורשות מהממשלה לחתום על הסכם דחוף, שיסדיר את הזכויות
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

במגעים המתנהלים בין נציגי ממשלת בריטניה לנציגי מועצת האיחוד האירופי לצורך השלמת הליך הברקזיט, התברר לבריטים כי הם יאבדו את הזכויות האוטומטיות לטיסה בין האי הבריטי לאירופה ובתוכה.

מועצת האיחוד האירופי הבהירה בצורה ברורה, כי "התעופה הבריטית תאבד את זכויות הטיסה באירופה", ואילו חברת תעופה הרוצה לשמור על רישיון ההפעלה שלה וליהנות מזכויות טיסה באירופה, בסיס העסקים המרכזי שלה חייב להיות בתוך שטח האיחוד האירופי ורובה חייב להיות בבעלות ובשליטה של מדינה ו/או אזרחים של האיחוד האירופי.

"עם השלמת הליך הנסיגה, רישיונות ההפעלה שהונפקו ע"י רשות התעופה הבריטית לא יהיו עוד בתוקף של האיחוד האירופי, וכדי להמשיך לפעול בשוק האירופי חברות התעופה נדרשות לנקוט את כל הצעדים ולהבטיח את כל התנאים לקבלת רישיון הפעלה של האיחוד האירופי", סיכמה מועצת האיחוד האירופי את הודעתה. כמו כן, גם חברות תעופה לא אירופיות, שטסו בין בריטניה לאירופה בתוקף ההסכמים הדו-צדדיים, יאבדו את זכויות הטיסה שלהן.

איגוד הטייסים הבריטי הגיב להבהרת האיחוד האירופי: "סיבה לדאגה רבה. הנה כעת הכל ברור מצד האיחוד האירופי – הטיסות מבריטניה לאירופה ייפסקו בחודש מרץ 2019, אם לא ייחתם הסכם עם האיחוד האירופי. אנו דורשים שממשלת בריטניה תחתום באופן דחוף על הסכם לזכויות טיסה".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.