החגיגה מוקדמת? סעודיה מכחישה כי אישרה טיסות לישראל מעל שטחה

סעודיה מכחישה את הפרסומים כי אישרה לחברת אייר אינדיה לעבור מעל המרחב האווירי שלה בטיסות בקו לת"א. אייר אינדיה כבר הגישה בקשה להפעלת הקו וטיסת הבכורה צפויה ל-18 למרץ. אל על: "אנחנו בעד תחרות ושמיים פתוחים, אך מצפים להדדיות"

אייר אינדיה: תפעיל טיסות ישירות בין דלהי ונתב"ג. צילום: 123rfאייר אינדיה: צילום: 123rf

משלחת גדולה של חברת התעופה אייר אינדיה אמורה לנחות בשבת בישראל לקראת התחלת הטיסות בקו ת"א- דלהי, כפי שכבר פורסם ב'פספורטניוז'. אך, הסיפור הגדול היום (רביעי), הינו סביב הפרסומים כי הטיסות מנתב"ג עשויות לעבור במרחב האווירי של ערב הסעודית, זאת לאחר האישור כביכול של שלטונות סעודיה לאפשר לחברת אייר אינדיה לעבור בטיסות לישראל וממנה מעל שטחה.

שלטונות סעודיה מכחישים את הפרסום, כי אישרו את המעבר לאייר אינדיה. אם אכן תזכה אייר אינדיה לאישור כזה של הסעודים, הטיסה בין ישראל להודו תארך כ-6 שעות בלבד לעומת 8 שעות בנתיב עוקף. טיסת הבכורה של אייר אינדיה תצא ב-18 למרץ, ובתחילה תפעיל החברה 3 טיסות שבועיות במטוסי הדירמליינר שלה בימים ראשון, שלישי וחמישי בשעות הערב.

מחיר הטיסה בנתיב המקוצר אמור להיות אטרקטיבי, אך חשוב לציין, כי הטיסות עדיין לא נמצאות במערכות, וכאשר המשלחת ההודית תגיע בשבוע הבא, העניינים אמורים לתפוס תאוצה.

מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל המסחר של אל על, ציין בתגובה: "מובן שאין לנו קשר לשלטונות סעודיה והפנייה שלנו בנושא היא לממשלת ישראל. אל על מצפה לתחרות הוגנת. אנחנו בעד תחרות ושמיים פתוחים, אך מצפים להדדיות".