מימון: המהלך ייטיב עם עובדי אל על

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שדירקטוריון אל על אישר את עסקת הרכישה של סאן דור את ישראייר המנכ"ל כתב לעובדים, גם מנכ"ל ישראייר, סירקיס כתב לעובדיו:" אירוע משמעותי בתולדות התעופה הישראלית, מיצוב ישראייר כחברת התעופה השנייה בגדולה בישראל"

היום שאחרי דירקטוריון אל על אישר את עסקת רכישת ישראייר ע”י סאן דור, כאשר גם דירקטוריון אי.די.בי פיתוח אישר במקביל את העסקה מתבררים פרטים נוספים על העסקה.

בנוסף לישראייר, העסקה כוללת מבחינת החברות את: נתור, סקי דיל ( אי.די.בי תיירות מחזיקה ב- 50%), שביל הזהב ( 50%  אחזקה של אי.די.בי תיירות) ודיזנהאוז תיירות נכנסת עם 100% בעלות.

כל 500 עובדי קבוצת ישראייר אמורים להמשיך לעבוד גם במתכונת החדשה.

בשלב ראשון החברות ימשכו להתנהל באופן עצמאי, עד לקבלת אישור לעסקה על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים.

מבחינת התחרות עם ארקיע על העיר אילת, הרי שהעסקה החדשה עשויה רק להגדיל את התחרות בין החברות, כך למשלעם פתיחת שדה התעופה בתמנע, בסופי שבוע כאשר צי המטוסים של אל על אינו פעיל יוכלו להפעיל את מטוסי הבואינג  שייתנו תוספת של מאות מושבים ויותר.

אגב, ישראייר עובדת עם חברת איירבוס, וכעת יחלו באל על לעבוד במקביל עם שתי יצרניות המטוסים במקביל.

החתימה. צילומים: סיון פרג’

לאחר ההודעה על רכישת ישראייר, דוד מימון כתב אתמול לעובדי החברה: “ההחלטה הזו היא בשורה של ממש ואבן דרך משמעותית נוספת, בהתפתחותה של אל על והגשמת יעדיה האסטרטגי, רכישתה של ישראייר תשפר את יכולת ההתמודדות שלנו נוכח האתגר המורכב של מדיניות ה”שמים הפתוחים”. עוד כתב מנכ”ל אל על : “אני מדגיש כי המהלך הזה ייטיב עם עובדי אל על. מדובר בעסקת רכישה של חברה קיימת, אשר תמשיך לפעול כישות משפטית נפרדת (וזאת להבדיל ממיזוג) כאשר לאל על תינתן האפשרות לספק שירותים משלימים נוספים לישראייר, בדגש על ניסיונה, יכולותיה וכוח האדם של אל על, כך שיכולת ההשתכרות של מגזרים רבים בחברה, לא תיפגע ואף תורחב. רכישת ישראייר משתלבת בחזון ובאסטרטגיה שלנו. הרעיון המרכזי הינו להבטיח הרחבה וגיוון של מקורות ההכנסה והצמיחה של אל על. האסטרטגיה הזו מושתתת על הבנה עמוקה, כי בשוק התעופה, אנו נדרשים כל העת למצוא דרכים יצירתיות , כאלו שיבטיחו הכנסות ורווחיות, גם בערוצים משלימים לפעילות התעופה. יש לישראייר ערכים נוספים בתחומי התיירות כגון הרחבת יעדי הנופש והפצת חבילות תיירות לאוכלוסיות השונות”.

מימון חתם את דבריו על העסקה: “היא תחזק אותנו ותאפשר לחברה לשגשג ולצמוח גם נוכח האתגרים המורכבים שלפנינו. מאחל הצלחה לכולנו ועתיד חזק ובטוח לאל על”.

ואילו מנכ”ל ישראייר אורי סירקיס כתב אתמול לעובדי החברה : “לפני כחמש וחצי שנים התחייבתי לבצע שינוי ארגוני ולהפוך את ישראייר מחברת תעופה קטנה לחברת תיירות גדולה. לאט לאט, ביסודיות ובהתמדה, צעדנו כולנו זה לצידו של זה שפנינו למטרה.. הפכנו מחברת תעופה קטנה לחברת תיירות גדולה. הפכנו לחברה הטובה ביותר בשוק הישראלי במונחי בטיחות, תפעול, רווחיות ואהבת העשייה”.

עוד הוסיף מנכ”ל ישראייר לעובדים : “אירוע משמעותי בתולדות התעופה הישראלית, אירוע משמעותי בחיזוק ובמיצוב ישראייר כחברת תעופה השנייה בגודלה בישראל. כחלק מההבנות בין בעלי המניות עתידה ישראייר לשמור על עצמאותה וצביונה. הנהלת החברה תמשיך להוביל, אתם תמשיכו להצליח. ישראייר עתידה לקלוט עוד 2 מטוסי איירבוס נוספים במהלך 2018 ומטוס נוסף ב-2019, להמשיך בקצב הצמיחה המרשים שלה.  ההצלחה הזאת היא ההצלחה של כולנו. היכולת המרכזית שלנו נמדדת באפייה הייחודי של החברה ובאווירה המדהימה הקיימת במסדרונותיה”. סירקיס שפתח את הדברים לעובדים עם שיר של המשורר נתן זך, המשיך וכתב : אנחנו, כמו בשירו שנתן זך, “כוכב אחד שמעז. מעז לעשות, מעז לבצע, מעז לתחקר, מעז להיכשל, מעז לשפר ומעז לגדול. מהיום, כמו בשירו של נתן, אנחנו בעצם לא לבד. דרך ארוכה לפנינו, דרך מאתגרת. אנחנו ממשיכים יחד כרגיל בביצוע תוכנית הקיץ ובהיערכות לשנה הבאה. תכל’ס , אין על ישראייר. תודה רבה לכל אחת ואחד מכם”.

עסקת ישראייר סאן דור
עסקת ישראייר סאן דור יצאה לדרך
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.