כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

הטבח בלאס ווגאס: 50 הרוגים וכ-400 פצועים

חמוש ירה מקומה 32 במלון מנדליי ביי , בשעה 22:30 שעון חוף מערבי, לעבר משתתפים בפסטיבל קאנטרי שנערך סמוך למלון היוקרה בלאס ווגאס. על פי הדיווחים באירוע הקשה נהרגו לפחות 50 אנשים ונפצעו למעלה מ-200 נוספים היורה נהרג על ידי כח מיוחד שפרץ לחדרו במלון.

לאס וגאס . צילום 123rf

הבוקר, שעון ישראל, הגיעו דיווחים מלאס וגאס על אירוע ירי בפסטיבל קאנטרי בסמוך למלון מנדליי ביי. בשעה 22:30 נכון לשעון מקומי החלו להישמע יריות לעבר הקהל, המנה יותר מ20 אלף איש, שמקורם מאחד החדרים הגבוהים במלון הסמוך. משטרת לאס וגאס הגיע למקום במהירות ופתחה בחקירה בזמן שהירי עודו מתרחש והזירה עדיין חמה. בכלי תקשורת מקומיים דווח על חסימות בשדרות לאס וגאס וטרופיקנה. משטרת לאס וגאס הגיבה בחשבון הטוויטר: "אנו חוקרים דיווחים באשר לירי פעיל באזור/ מסביב למנדיי ביי קזינו. מבקשים מכולם להימנע מלהגיע למקום".

לאחר חקירה ולכידת הצולף ניתן היה לפרסם כי שמו הוא סטפן פדוק בן 64. פדוק שהה במלון מתאריך ה28 לספטמבר ונמצא בחדרו ללא רוח חיים. בחדרו נמצאו כ10 רובים שונים. החשוד לא היה מוכר למשטרה ועד כה לא קושר לקבוצה קיצונית בתוך או מחוץ לארה"ב. בזמן האירוע היו דיווחים על משתפת פעולה, אך לאחר חקירת הנאשמת נמצא כי לא היוותה חלק מהאירוע ושוחררה.

בדיווחים אחרונים מונים יותר מ50 הרוגים ויותר מ400 פצועים הנמצאים בבתי החולים השונים באזור לאס ווגאס. זהו אירוע הירי הקשה ביותר בהיסטוריה בגבולות ארה"ב. הנשיא דונלד טרמפ הגיב בטוויטר האישי שלו: "אני מנחם ומשתתף בצערם של הקורבנות ומשפחותים של נפגעי אירוע הירי הנוראי בלאס ואגס".

שדה התעופה מקקרן, לאס וגאס, נסגר לשעות ספורות בשל האירוע אבל נכון לשעה זו שב לעבודה כסדרו.