כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

צונחת: ירידה של כ-15% בטסים מנתב"ג לאילת בחודש ספטמבר

הישראלים מגיעים פחות לאילת: בחודש האחרון רשמה ארקיע ירידה של 15% במספר הנוסעים מנתב"ג ואילו ישראייר ירדה ב-18%. מתחילת השנה נרשמה ירידה של 2% במספר הטסים לעיר הדרומית

התחרות לאילת מתחממת. צילום 123rf

בעוד חברות התעופה השונות רושמות עלייה במספרי הטסים לחו"ל בזכות השמים הפתוחים, נראה שהנפגעת העיקרית מהמצב החדש היא העיר אילת.

המחירים הגבוהים באילת, לעומת המגוון הרחב של הטיסות והחבילות שמציעים סיטונאי התיירות ליעדים חדשים וחלקם מוזלים מעבר לים, לצד העובדה שאילת כלל לא חדשה את עצמה, תוסיפו לכך את מחיר הטיסות שמשפחה ממוצעת צריכה להוסיף לטיסה לאילת, כל אלו ככל הנראה הובילו לירידה חדה במספרי הטסים לעיר הדרומית.

מנתונים של רשות שדות התעופה עולה כי בחודש ספטמבר נרשמה ירידה של כ-15% במספר הטסים מנתב"ג לאילת. חברת ארקיע שהטיסה כ-70% מהטסים, (כ-27 אלף נוסעים), רשמה ירידה של כ-15%, ואילו חברת ישראייר שהטיסה כ-30% מסך הנוסעים, (כ-11 אלף נוסעים), רשמה ירידה של כ-18% לעומת חודש ספטמבר אשתקד.

מתחילת השנה ארקיע הטיסה בתשעת החודשים הראשונים כ-317 אלף נוסעים, ורשמה דווקא עלייה של כ-2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ואילו ישראייר שהטיסה כ-122 אלף נוסעים, רשמה באותה תקופה ירידה של כ-13% .

בחברת ישראייר זיהו כבר כי ישנה ירידה במספרי הטסים לאילת ותגברו דווקא את הטיסות ליעדי אגן הים התיכון, זאת לצד הפחתה משמעותית ומכוונת בטיסות החברה לאילת.