זינוק בתיירות מישראל לסרביה

עלייה של 140% במספר התיירים הישראלים ב-2017 הסתכמה בסך של כ-40 אלף איש. שגריר סרביה בישראל, מילוטין סטאנויביץ', שגריר סרביה בישראל: ''הישראלים מצביעים ברגליים ונהנים מכל הטוב שיש לסרביה להציע''

בלגרד, סרביה. צילום 123rf

חברת אופן סקיי ולשכת התיירות הסרבית קיימו אמש (רביעי) אירוע משותף במלון הילטון בתל-אביב בהשתתפות שגריר סרביה בישראל, קברניטי ענף התיירות הסרבי, סוכני נסיעות ישראלים ושותפי דרך נוספים.

האירוע שהתקיים עם סיום יומיים במסגרת יריד התיירות השנתי IMTM כלל סיכום של שנת 2017 אשר הוגדרה כשנת שיא בכל הזמנים בתנועת התיירים הישראלים לסרביה. על פי הנתונים שנמסרו באירוע, חלה אשתקד עלייה של 140% במספר התיירים הישראלים במדינה שהם סך כולל של כ-40 אלף איש סה"כ.

במהלך הערב הוצגו מיטב האטרקציות והאפשרויות עבור נופש בעיר הבירה, בלגרד, העיר השנייה בגודלה, נוביסאד וכן באזורים נוספים במזרח ומערב המדינה תוך דגש על טבע עוצר נשימה, אירועי תרבות ואמנות, מאות פסטיבלים המתקיימים במהלך השנה, אפשרויות לטיולי כוכב וטיולים עם רכב במגוון אזורים לכל אורך סרביה ועוד.

אפרים פורטיס, מנכ"ל חברת אופן סקיי המשמשת כ-GSA של חברת התעופה "אייר סרביה" בישראל המפעילה 4-5 טיסות ישירות בקו ת"א-בלגרד מדי שבוע במהלך השנה, נשא דברים במהלך האירוע ואמר: "חברת אופן סקיי שמחה לארח את חברינו מסרביה. מזה שנים רבות אנו גאים לשתף פעולה עם חברת התעופה הלאומית אייר סרביה, עם לשכת התיירות הסרבית והשגרירות בישראל. אני עוד זכור את תחילת הדרך ואת החזון שלנו שהתבסס על הרצון להפוך את סרביה ליעד תיירות מוביל עבור קהל התיירים מישראל. אני סבור שהצלחנו בכך והיד עוד נטויה לקראת שנים של המשך שיתוף פעולה פורה".

שגריר סרביה בישראל, מוליטין סטאנויביץ', התייחס לגידול הניכר בכמות הישראלים שביקרה אשתקד בסרביה ולחשיבות הידוק היחסים בין שתי המדינות: "זו גאווה גדולה לראות את האמון שמעניקים התיירים הישראלים לסרביה. המדינה שלנו זוכה להתפתחות תיירותית אדירה, ומציעה לקהל הנופשים שמגיע אליה שפע של אפשרויות: טבע יוצא דופן, ערים נפלאות, חיי לילה, תרבות ואמנות, פעילויות ספורט לכל אורך השנה, והכי חשוב – אנשים חמים ולבבים שהם למעשה הנכס הגדול ביותר של סרביה. עלייה של 170% בכמות התיירים בשנה היא יוצאת דופן. אני גאה בישראלים שהצביעו ברגליים ונהנו מכל הטוב שיש לסרביה להציע".

מימין לשמאל: רוני פלדמן (מנהל שיווק ומכירות אייר סרביה בישראל, חברת "אופן סקיי"); אולגה סטויאנוביץ' (לשכת התיירות הסרבית); ילנה סטנקוביץ' (לשכת התיירות בלגרד); אפרים פורטיס (מנכ"ל ובעלים חברת "אופן סקיי"); מריה לבוביץ' (לשכת התיירות הסרבית) ומילוטין סטנוייביץ' (שגריר סרביה בישראל)