ספטמבר בנתב”ג: המגמה נמשכת

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
על פי הדו"ח, מבין חברות התעופה המובילות שפעלו בנמל במהלך ספטמבר, נרשמה העלייה הגבוהה בותר בפעילותן של ישראייר, פגסוס ו-wizzair. אל על ראשונה במספר הנוסעים רשמה ירידה כמו גם ארקיע בהשוואה לספטמבר אשתקד, וכמה נוסעים הטיסה בחודש החולף מונרך?

2,005,146. זהו מספר הנוסעים שעברו בנמל התעופה בן גוריון במהלך חודש ספטמבר. כך עולה מדו”ח של רשות שדות התעופה (רש”ת). מספר דומה של יוצאים ושבים צפוי לעבור בשדה התעופה גם במהלך חודש אוקטובר. כאשר ימי העומס הצפויים במהלך חודש זה הם: יום ראשון, ה-8 באוקטובר, בו יעברו 87 אלף  נוסעים וכן ביום ראשון שלאחר מכן, ב-15 באוקטובר, עם כ-86 אלף נוסעים.

עוד עולה מדו”ח רש”ת, המסכם את נתוני ספטמבר, למעלה מ-1.9 מיליון נוסעים עברו בנבת”ג בכ-13.6 אלף תנועת מטוסים בינלאומית – עלייה של למעלה מ-7.4% לעומת ספטמבר 2016; וכ-38.3 אלף נוסעים בטיסות פנים-ארציות – ירידה של כ-15.3% לעומת ספטמבר אשתקד.

עוד על פי הדו”ח, מבין חברות התעופה המובילות שפעלו בנמל במהלך ספטמבר, נרשמה העלייה הגבוהה בותר בפעילותן של ישראייר, פגסוס ו-wizzair: ישראייר הטיסה במהלך ספטמבר למעלה מ-95.4 אלף נוסעים המהווים עלייה של כמעט 30% לעומת ספטמבר 2016; פגסוס עם למעלה מ-68 אלף נוסעים, עליה של כ-51% לעומת ספטמבר 2016; ו-wizzair שהטיסה בחודש החולף כ-69.7 אלף נוסעים רשמה עלייה מטאורית של כמעט 80% לעומת ספטמבר אשתקד. גם חברת התעופה הרוסית אירופלוט רשמה עלייה בספטמבר, אם כי קטנה יותר ביחס לחברות התעופה הקודמות: 5.34% עם 71.5 אלף נוסעים ונוסעות.

בעוד אלה צומחות, אל על, שהטיסה למעלה מ-480 אלף נוסעים, רושמת בספטמבר ירידה של כ-13% בנפח פעילותה בנמל בהשוואה לספטמבר אשתקד. ולא רק אל על. גם טורקיש איירליינס, חביבת הקונקשנים, רשמה בחודש האחרון ירידה של כ-2% בנפח פעילותה בנתב”ג עם כ-91.3 אלף נוסעים; גם ארקיע רשמה ירידה של 3.5% וסגרה את החודש עם כמעט 82 אלף נוסעים.

חברת התעופה הקורסת מונרך הבריטית, שהפסיקה בתחילת השבוע (א’) את כל פעילותה המסחרית, דווקא רשמה עלייה במספר הנוסעים שהטיסה בספטמבר מנתב”ג: 7,825 נוסעים המהווים עלייה של כ-4.5% לעומת ספטמבר אשתקד.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה