שיבושים בתנועת המטוסים והרכבות בצרפת

פקחי טיסה של אייר פראנס בעיצומים וגם תנועת הרכבות ברחבי צרפת משותקת גם היום כחלק משביתה מתמשכת של 3 חודשים. לכל הנוסעים והמבקרים בצרפת מומלץ להתעדכן

פריס.צילום: 123rfפריס.צילום: 123rf

הצרפתים, הסובלים בתדירות רבה משביתות תכופות, צפויים היום (רביעי) לסבול שבעתיים, כשכל שירותי הרכבת במדינה ישבתו באופן מוחלט וגם טיסות חברת אייר פראנס ישובשו משמעותית.

באייר פראנס שביתות פקחי הטיסה, הטייסים וצוותי האוויר והקרקע הפכו כבר לעניין שבשגרה, ומעת לעת איגוד עובדים זה או אחר משבש את הפעילות הסדירה של החברה. אי לכך, גם ב- 17 ו-18 באפריל, אייר פראנס נאלצת לבטל טיסות רבות ולהפעיל באופן חלקי את לוח הטיסות.

הנהלת החברה מדגישה כי השביתות האחרונות המתמשכות גרמו לחברה נזק של 220 מיליון אירו ומציעה לעובדים תנאי עבודה משופרים, הכוללים העלאה מיידית של 2% בשכר והעלאה קבועה של אחוז וחצי בכל אחת משלוש השנים הבאות.

נראה כי מרבית האיגודים ימשיכו להתמקח עם הנהלת החברה תוך כדי הפעלת עיצומים, בעוד שההנהלה הודיעה כי הצעתה הנדיבה, כדבריה, עומדת על הפרק לחתימה עד ה-20 בחודש.

נוסף על שיבושי התעופה, בתחילת החודש, כזכור, החלו עובדי הרכבת הלאומית, ה-SNCF, בשביתה מדורגת למשך שלושה חודשים, כשמדי 5 ימים העובדים יוצאים לשביתה של יומיים. העובדים מוחים על התכנית לארגן מחדש את שירותי הרכבת, השרויה בחובות עצומים, שתפגע בשכרם ובתנאי עבודתם.

נוכח שביתת הרכבות בצרפת גם שירותי רכבת היורוסטאר היוצאת מבריטניה לצרפת, בלגיה והולנד, יצומצמו בימי השביתה, כשהנוסעים נקראים להתעדכן באפשרויות התחבורה בצרפת, נוכח העובדה שבמקביל לשביתת הרכבות גם תנועת האוטובוסים משובשת באזורים רבים ברחבי המדינה.

מומלץ לכל הנוסעים לצרפת ולכל המבקרים בה בימים אלה להתעדכן באמצעות אתרי חברת התעופה ושירותי התחבורה על שיבושים צפויים.

כתבות אחרונות בנושא:

צרפת: שביתות בשירותי הרכבת צפויות בשלושת החודשים הקרובים

אייר פראנס: שביתות נוספות בדרך