סמארט ווינגס בדרך להפעלת טיסות יומיות מברלין לת"א

חברת התעופה הצ'כית מרחיבה פעילותה בישראל. תשיק שני קווים ישירים מת"א לספרד החל מהחודש הבא, וצפויה להפעיל קווים חדשים לברלין, ספליט ומאלגה. רומן וויק המנכ"ל והבעלים: "נחזק את אחיזתנו בשוק התעופה בישראל"

צילום יחצ

אחרי שסיימה את 2017  בנתב"ג בין רשימת 20 חברות התעופה המובילות בישראל, הודיעה הבוקר (שלישי) חברת סמארט ווינגס על השקת 2 קווי תעופה ישירים: ת"א-טנריף; ת"א-מדריד. שני הקווים הללו יצטרפו אל קו הטיסות הישיר אותה מפעילה חברה בקו ת"א-פראג (1-4 טיסות יומיות במהלך השנה).

הטיסות לטנריף יבוצעו אחת לשבוע בימי שלישי החל מ-27/3/18 והטיסות למדריד תופעלנה בתדירות של פעמיים בשבוע בימי ראשון ושלישי, החל -26/4/18. הטיסות לשני היעדים יבוצעו במטוס בואינג 737MAX החדישים בהם יזכו לחוויית טיסה משודרגת הכוללת 189 מושבים ומערכת WiFi ומולטימדיה חדשה. המטוס החדש שיפעיל את הטיסות לשני היעדים בספרד, יפעל בשאר ימות השבוע בטיסות ליעדים שונים של חברת ישראייר עד חודש דצמבר 2018, תחת קוד של החברה אשר משווקת גם את מרבית המקומות בטיסות לטנריף ומדריד.

ומה לגבי המחירים? על פי הודעת החברה מחירי הטיסות ליעדים החדשים יהיו כאמור תחרותיים מול יתר החברות בשוק התעופה. טיסה למדריד תחל בסכום של 445 דולר לאדם, בעוד שטיסה לטנריף תחל במחיר של 610 דולר. המחיר יכלול מסירת מזוודה במשקל של עד 15 ק"ג וכן טרולי עלייה למטוס במשקל של עד 8 ק"ג.

סמארט ווינגס שהחלה את פעילותה בישראל ב-1998 רשמה אשתקד על פי נתוני רשות שדות התעופה את שנת השיא שלה בנתב"ג, כאשר סיימה במקום ה-17 הכללי מבחינת כמות הטיסות בשדה עם סדר גודל של כ-1000 טיסות סה"כ המהוות עלייה חדה של 35% לעומת הנתונים המקבילים בשנת 2016. אשתקד הטיסה החברה 6.3 מיליון נוסעים ל-423 יעדים ברחבי הגלובוס.

טרוול סרוויס הינה חברת התעופה הגדולה בצ'כיה ומתפעלת טיסות סדירות תחת המותג סמארטווינגס. בנוסף מפעילה החברה המיוצגת בישראל על ידי "תבל תיירות ותעופה" של שי מרינה וזהר אנדלמן, טיסות צ'רטר ועסקים פרטיות. יצוין גם כי טרוול סרוויס הינה בעלת המניות העיקריות בחברת צ'ך איירליינס.

היעדים הבאים של טרוול סרוויס: ברלין, ספליט ומלאגה

מנכ"ל ובעלי קבוצת טרוול סרוויס, המחזיקה בחברת סמארט ווינגס, רומן ויק, הנמצא בישראל נכח במסיבת העיתונאים הבוקר (שלישי) בה הושקו היעדים החדשים וסיפר כי: "אנו שמחים להודיע שסמארטווינגס תחבר את תל אביב עם האיים הקנאריים ואת מדריד באמצעות טיסות ישירות. השוק הישראלי הינו שוק חשוב עבורנו והשקת הטיסות הישירות יחזקו את אחיזתנו בשוק זה. סמארטווינגס תציע מחיר אטרקטיבי לקהל הלקוחות והודות למטוס החדש בואינג  737MAX  נוכל לספק לנוסעינו חוויית טיסה נוחה ונעימה".

"בחרנו בשני יעדים אטרקטיביים שיוכלו לאפשר לנוסע הישראלי וכן לנוסעים מספרד אפשרויות טיסה נוחות והיכרות עם יעדים מופלאים. ההחלטה שלנו להוסיף את הקווים הללו היא תוצאה של אמון מלא שאנו רוחשים לשוק התיירות הישראלי מזה כ-20 שנה, בשיתוף עם שותפי הדרך שלנו: ישראייר, אופיר טורס והשטיח המעופף".

ויק התייחס גם לעתיד החברה בישראל וחשף כי החברה מתכננת להוסיף יעדים חדשים ללוח הטיסות שלה מנתב"ג: "אנחנו עובדים על יעדים חדשים אליהם נטוס מישראל וממנה. התכנון הוא כבר באוקטובר הקרוב להשיק קו טיסות יומי חדש מברלין לתל אביב וחזרה ובמהלך 2019 לצרף שני יעדים נוספים: ספליט ומלאגה". בחברת תבל נציגת סמארט ווינגס בישראל מציינים כי במסגרת הקשרים של החברה הצ'כית עם סוכני נסיעות וסיטונאי תיירות מובילים באירופה, חלק מהמקומות בקווי הטיסות החדשים יימכרו לצורך הבאת תיירים לישראל.

עוד נכחו באירוע סוכני נסיעות ובכירים בענף, בינהם אורי סירקיס (מנכ"ל ישראייר) ואפרים קרמר (מנכ"ל אשת טורס).

מימין לשמאל: אורי סירקיס (מנכ"ל ישראייר), רומן ויק (מנכ"ל טרוול סרוויס) ואפרים קרמר (מנכ"ל אשת טורס)