טריו ניהולי בקבוצת אייר פראנס – ק.ל.מ

מועצת המנהלים מינתה לתקופת מעבר שלישייה ניהולית במקום המנכ"ל המתפטר ומקווה להתגבר בהקדם על סכסוך העבודה באייר פראנס, אך העובדים איתנים בעמדתם וממשיכים לשבש את פעילות החברה

צילום: אתר KLM

קבוצת התעופה הצרפתית – הולנדית תנוהל ע"י צוות משולש עד שימונה מחליף קבוע למנכ"ל המתפטר, ז'אן מרק ז'אנאיאק, עפ"י החלטת מועצת המנהלים של הקבוצה, שאישרה את התפטרותו של המנכ"ל והודתה לו על "ההישגים מאז שנכנס לתפקיד ב-2016, שתרמו להצלחתה ולהתפתחותה של הקבוצה".

מועצת המנהלים גם הביעה התנצלות בפני נוסעי אייר פראנס על השיבושים התכופים בפעילות החברה עקב שביתות העובדים, ציינה כי "השביתות משפיעות לרעה על התוצאות הפיננסיות של הקבוצה, והביעה תקווה כי החלטתו האמיצה של המנכ"ל ז'אנאיאק להתפטר "תפתח דרך לשינוי באייר פראנס".

שלישיית הניהול הזמנית של קבוצת התעופה תכלול את המנהל הפיננסי הראשי של הקבוצה, פרדריק גאז'יי, שישמש כמנכ"ל וכדובר הקבוצה, את מנכ"ל אייר פראנס, פרנק טרנר, ואת מנכ"ל ק.ל.מ, פיטר אלברס, שישמשו סמנכ"לים. שלושתם ימשיכו במקביל למלא את תפקידיהם הנוכחיים. חברת המועצה, אן מארי קודר, מונתה ליו"ר המועצה.

עפ"י סיכום המועצה, ההחלטות הניהולית יתקבלו ע"י שלישיית הניהול במשותף, והיו"ר הוסיפה: "יש לנו אמון מלא ביכולתם לנהל את הקבוצה בתקופת המעבר".

יחד עם זאת, איגודי העובדים של אייר פראנס נחושים להמשיך לשבש את פעילות החברה. מלבד השביתות התכופות, איגוד הטייסים STPL בולם את הכשרת הטייסים במטוסי הדרימליינר והחברה נאלצת לצמצם את תדירות הטיסות בקו בין פריס לגואנגז'ו בסין מ-5 טיסות שבועיות ל-3 ולהפעיל בקו את ה-777 במקום ה-787-9 החדיש.