עשרת המופלאים של התעופה העולמית: מי ברשימה?

בטקס, שנערך בסינגפור בסוף השבוע, בחרה Skytrax, חברת הדירוג התעופתי הבינלאומית, את חברות התעופה של 5 כוכבים, בסך הכל 10 מתוך 200 חברות בינלאומיות, וביניהן 9 חברות אסיאתיות ורק חברה אירופית אחת. מי ברשימה המכובדת?

גארודה אינדונזיה

ביריד התעופה הבינלאומי, שהתקיים ב-8 בפברואר, במרכז התערוכות בצ'אנג'י בסינגפור, ערכה Skytrax, חברת הדירוג התעופתי הבינלאומית, את טקס חלוקת הפרסים לחברות התעופה המצטיינות לשנת 2018.

חברות התעופה זוכות לדירוג של כוכבים, כמו בתי המלון, עפ"י בדיקה מדוקדקת של Skytrax, המעניקה לחברות התעופה ניקוד עפ"י קריטריונים שונים הקשורים לטיסה בכל שלביה, איכות השירות בנמל התעופה ובהמתנה לטיסה, האוכל ומערכת הבידור בטיסה, השירות של צוות המטוס ועוד.

מתוך כ-200 חברות בינלאומיות שנבחנו, 10 חברות תעופה דורגו ברמת 5 כוכבים לשנת 2018, כשהרוב המוחלט, 9 מתוך 10, הן חברות אסיאתיות.

עשרת המופלאים של התעופה העולמית הם: גארודה אינדונזיה, סינגפור איירליינס, קתאי פסיפיק (הונק קונג), אווה אייר (טאיוואן), קטאר איירווייס, איתיחאד איירווייס (איחוד האמירויות), אסיאנה איירליינס (קוריאה הדרומית), אול ניפון איירליינס – ANA (יפן), היינאן איירליינס (סין) ולופטהנזה (גרמניה).

ראוי לציין כי הבדיקה של Skytrax אינה מתמקדת במחלקות היוקרה, אלא דווקא במחלקות התיירות, כפי שמבהיר אדוארד פלייסטד, מנכ"ל החברה: "כיוון שמרבית הנוסעים יושבים במחלקת אקונומי, אנו שמים דגש רב על חווית הטיסה שלהם. ניתן להשוות זאת לבית מלון, שיש לו סוויטות מלכותיות ונשיאותיות יוצאות מן הכלל, אבל החדרים הסטנדרטיים שלו עלובים או השירות של הצוות עלוב, והוא כמובן לא יזכה בדירוג של 5 כוכבים".