החיים החדשים של 'אליזבת השנייה'

אניית הפאר על שמה של המלכה האגדית, שנקנתה ע"י דובאי לפני עשור תמורת 100 מיליון דולר, ובשנה שעברה חגגה 50 שנות פעילות, מפסיקה לשוט והופכת למלון צף יוקרתי

צילום: 123rf

'אליזבת השנייה', אניית הקרוזים היוקרתית, שחגגה אשתקד 50 שנות הפלגה באוקיינוסים, הפסיקה את פעילותה הימית ובימים אלה היא משלימה את ההכנות להפוך למלון צף יוקרתי.

לפני כעשור נרכשה האנייה המפורסמת ע"י דובאי ב-100 מיליון דולר, ועתה החליטו הבעלים החדשים לשנות את ייעודה לבית מלון, שיהיה מוצב דרך קבע במרינה של דובאי. ביום רביעי הקרוב יתקיים טקס ההשקה והפתיחה הרשמית צפויה בחודש אוקטובר הקרוב.

המלון הצף יציע לאורחים 12 דגמים שונים של חדרי אירוח וסוויטות, כולל שתי סוויטות מלכותיות יוצאות דופן בפאר ובשירותים, שיעמדו לרשות האורחים. האורחים יוכלו גם לבחור בין מגוון מסעדות, מועדוני לילה וטרקלינים ייחודיים במלון הייחודי.

עד לפתיחה הרשמית הלובי של המלון יארח מוזיאון, שיציג את ההיסטוריה המפוארת של האנייה, שיצאה לדרך בשנת 1967. 'המלכה אליזבת השנייה' תארח גם כנסים, חתונות ואירועים חגיגיים באולם הנשפים הענק של המלון-אנייה.

אגב, 2.7 מיליון שעות עבודה הושקעו בהסבת האנייה למלון, ומנכ"ל הרשת שתפעיל אותו, חמזה מוסטפה, אומר: "זה אחד מהפרויקטים המלהיבים ביותר בדובאי ואנשים רבים יתרגשו לראות את האנייה האגדית ובמיוחד להתארח בה".