"מצפים ל-60 אלף תיירים ישראלים תוך עשור"

לקראת השקת הקו הישיר הכולל 2 טיסות שבועיות בין תל-אביב לטיראנה, בירת אלבניה, בחודש אפריל על ידי ישראייר, שר התיירות האלבני בלנדי קוסי מצהיר בראיון מיוחד ל-''פספורטניוז'': ''בשורה חשובה ביחסי ישראל-אלבניה''

מימין לשמאל: גיל סתיו – סמנכ"ל שיווק ומכירות ישראייר; אורי סירקיס – מנכ"ל ישראייר, בלדי קלוסי – שר התיירות האלבני ומנשה גץ – קונסול כבוד

שנת התיירות הקרובה צפויה להיות מרתקת עבור התייר הישראלי שיזכה למגוון רחב של יעדים חדשים ברחבי הגלובוס בטווח טיסה ישירה. אחד מהיעדים הללו הוא אלבניה אליו צפויה חברת ישראייר להשיק שתי טיסות שבועיות החל מחודש אפריל הקרוב.

אתמול (שלישי) הגיע ארצה לרגל יריד ה-IMTM שר התיירות האלבני, בלנדי קלוסי, במטרה לסגור את הפרטים האחרונים לקראת פתיחת הקו המיוחל, לרבות פגישה אישית עם שר התיירות, יריב לוין וגורמים ישראליים נוספים בענף הנסיעות.

בראיון מיוחד ל-"פספורטניוז" קלוסי מספר על הציפיות לרגל השקת הקו: "זו הפעם הראשונה שאני מבקר בישראל וההתרשמות שלי מדהימה. קראתי ושמעתי המון על ישראל ועל המסורת היהודית, שכן באלבניה הגנו על יהודים במהלך תקופת מלחמת העולם השנייה. יש יחסים מצוינים בין שתי המדינות, וכעת השקת קו טיסות ישיר הוא מהלך מנצח שעתיד לחזק את הקשרים הללו ולהפוך אותם לחזקים מתמיד".

אולם, נדמה כי בכל זאת לא הכול ורוד. אתמול התייחס מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס, למחסור באנשי אבטחה ישראליים, סוגיה אשר מעכבת בשלב זה השקת קווי טיסות ליעדים חדשים בעולם.

קלוסי הגיב לנושא ואמר: "שוחחתי אתמול ביריד עם שר התיירות הישראלי, יריב לוין. הייתה בינינו שיחה טובה ועניינית בה הוא הבטיח שהנושא הזה ייפתר. יש אינטרס משותף של שתי המדינות לקדם את קו ת"א-טיראנה-ת"א לו יהיו אפקטים חשובים בנושאי תיירות, כלכלה וחברה. אני בוטח בגורמים הישראלים ומצפה לפתיחת הקו שתהווה בשורה של ממש ביחסי ישראל-אלבניה".

ביחס לחברת ישראייר וקברניטיה עמם נפגש במהלך יריד ה-IMTM הוסיף השר: "פגשתי את אורי סירקיס וגיל סתיו מראשי החברה, אנשים נהדרים. במשך לא מעט זמן חיפשנו אחר חברת תעופה חזקה, בטוחה ויציבה בישראל שתוכל לקדם את הקו לישראל. אנחנו מלאי התרגשות לקראת הפעלת הקו המיוחל ומאחלים לישראייר הצלחה גדולה. נהיה מוכנים לסייע להם בכל צורך".

על פי השר בעשרת החודשים הראשונים של 2017 ביקרו באלבניה 6.7 מיליון תיירים – עלייה דרמטית של כמיליון תיירים לעומת התקופה המקבילה ב-2016. "תיירים מכל רחבי העולם מצביעים ברגליים ונהנים משפע של אפשרויות אותן יש לאלבניה להציע, מחירים זולים, לצד אירוח יוצא דופן של אנשים חמים ולבביים".

ומה לגבי מספר התיירים הישראלים? אשתקד ביקרו באלבניה 6200 תיירים, מספר שעתיד לגדול משמעותית עם השקת קו הטיסות הישיר של ישראייר. לדברי קוסי: "המטרה שלנו היא תוך 3 שנים לשלש את מספר התיירים ותוך 5 שנים להכפילו פי 10, קרי כ-60,000 תיירים ישראלים שיבקרו באלבניה. אין לנו ספק שהמספרים יילכו ויגדלו ברגע שהישראלים ילמדו להכיר את המדינה שלנו, לרבות רצועת חוף יפהפייה של למעלה מ-400 ק"מ, טבע עוצר נשימה, סיורי מורשת וקולינריה והיד עוד נטויה".