לטוס בטוח: 20 חברות התעופה הבטוחות בעולם הן….

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
התאונה במטוס סאות'ווסט, כשמנוע התפוצץ בטיסה ונוסעת נהרגה, העלה שוב לכותרות את נושא בטיחות הטיסה בחברות. אתר הדירוג התעופתי AirlineRatings בחן 409 חברות, תוך שקלול היסטוריית תאונות ותקלות, הגיל הממוצע של צי המטוסים ובדיקת רשויות התעופה ודרג את 20 החברות הבטוחות בעולם

התאונה יוצאת הדופן בטיסת חברת סאות'ווסט, בה נהרגה נוסעת כתוצאה מהתפוצצות מנוע, שריסקה חלון וגרמה למשיכת פלג גופה העליון אל מחוץ למטוס, העלתה על סדר היום את נושא הבטיחות בענף התעופה. אגב, זו תאונת התעופה הקטלנית הראשונה של חברת התעופה האמריקנית מאז החלה לפעול בשנת 1971.

רשות הבטיחות התעופתית (ASN), המנהלת מאגר נתונים של כל התאונות האוויריות ברחבי העולם, מציינת כי שנת 2017 הייתה השנה הבטוחה ביותר בתולדות התעופה המסחרית. בשנה שעברה נרשמו בסך הכל 10 תאונות קטלניות, בהן נהרגו 44 אנשים.

בשנת 2016 אירעו 19 תאונות קטלניות, ובהן נהרגו 325 אנשים, ואילו בשנת 2013, שהייתה שנת התעופה הבטוחה ביותר עד השנה שעברה, נהרגו בתאונות אוויריות 265 נוסעים.

השנה הקטלנית ביותר בתאונות אוויריות הייתה שנת 1972, בה אירעו 72 תאונות קטלניות ונהרגו 2,370 נוסעים ואנשי צוות. גם השנה שלאחר מכן, 1973, הייתה קטלנית במיוחד, ובה אירעו 69 תאונות קטלניות, בהן ניספו 2,028 נוסעים ואנשי צוות. בכל שנה בשנות ה-70 של המאה הקודמת ניספו יותר מ-1,000 איש בתאונות אוויריות.

מאז ועד היום אנו עדים לירידה הדרגתית במספר התאונות האוויריות ובמספר הנוסעים הנפגעים, וזאת בזכות עליית המודעות של חברות התעופה לנושאי הבטיחות, בזכות המטוסים החדישים והבטוחים יותר ובזכות הסטנדרטים המחמירים, שהונהגו ע"י רשויות התעופה ברחבי העולם.

אלא שיש גם יוצאים מן הכלל, ושנת 2018 כבר מסתמנת כשנה רעה במיוחד בתחום התאונות האוויריות. בשלושה וחצי חודשים ראשונים של השנה נרשמו כבר יותר מ-10 תאונות קטלניות וניספו יותר מ-500 נוסעים.

בדיקת ההיסטוריה של חברות התעופה מלמדת כי חלק מהן בטוחות עד כדי כך, שמעולם לא נהרג בטיסותיהן אף לא נוסע אחד. בין החברות הבולטות, בטיסותיהן לא קרתה מעולם תאונה קטלנית: הווייאן איירליינס (החלה לפעול ב-1929), איזי ג'ט (1995), ריינאייר (1985), וירג'ין אטלנטיק/ אוסטרליה (1985), אמירייטס (1985), קטאר איירווייס (2004). ראוי לציין ברשימה גם את חברת קוואנטס הוותיקה, שנוסדה בשנת 1920, ומאז 1951 לא קרתה בטיסותיה תאונה קטלנית, ובשנים האחרונות דורגה בצמרת חברות התעופה הבטוחות בעולם.

מהן חברות התעופה הבטוחות בעולם?

אתר הדירוג התעופתי AirlineRatings.com בחן 409 חברות תעופה, תוך שקלול היסטוריית תאונות ותקלות, הגיל הממוצע של צי המטוסים ובדיקת השלטונות ורשויות התעופה.

20 חברות התעופה המדורגות כבטוחות ביותר הן (עפ"י סדר א"ב בלועזית):

אייר ניו זילנד

אלסקה איירליינס

אול ניפון איירווייס (ANA)

בריטיש איירווייס

קתאי פסיפיק

אמירייטס

אתיחאד איירווייס

אווה אייר

פינאייר

הווייאן איירליינס

ג'פאן איירליינס

ק.ל.מ

לופטהנזה

קוואנטס

רויאל ג'ורדניאן איירליינס

סקנדינביאן איירליין סיסטם (SAS)

סינגפור איירליינס

סוויס

וירג'ין אטלנטיק

וירג'ין אוסטרליה

 

חברת התעופה הבטוחה בעולם : Air New Zealand
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.