כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"כל עוד שר התיירות עוסק רק בתיירות, הוא עושה עבודה נפלאה"

כך אמר הבוקר ח"כ איתן כבל בכנס השנתי של לשכת מארגני התיירות הנכנסת. דוד מימון, מנכ"ל אל על, נפרד מהיו"ר המיתולוגי של הלשכה המסיים היום את תפקידו: "אדם מיוחד שחולם וחושב תיירות". מרום: "היה לי כבוד לעבוד עם 14 שרים"

נפרדים מהיו"ר המיתולוגי. צילום: עדי אזולאי

בכנס השנתי של לשכת מארגני התיירות הנכנסת, המתקיים בשעות אלה במלון הילטון בתל אביב, אמר ראש העיר תל אביב, רון חולדאי: "אנחנו שוברים שיאים. תל אביב מסבירה פניה לתייר, ויחד עם התשתיות שפיתחנו הרי לכם כל הסיבות לנסיקה בתיירות". עוד אמר חולדאי כי "באזור בו הוכרזה מדינת ישראל יש מקבץ אתרים אותם ניתן לחבר יחדיו וליצור שביל עצמאות ייחודי לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל ועל כך עובדים כעת בעיריית תל אביב".

דובר אחר בכנס, חה"כ, איתן כבל אמר: "כל עוד שר התיירות עוסק רק בתיירות הוא עושה עבודה נפלאה. בתיירות השר עושה עבודה מדהימה ולצידו אמיר הלוי. מגיע לשניהם תודה גדולה.   הם מפרקים חסמים". עוד לדברי כבל, "ועדת הכלכלה של הכנסת היא הבית של ענף התיירות, אנחנו מנסים לעזור בכל נושא. כעת אנו מטפלים באגרות של נתב"ג. צריך לעשות טיפול שורש בנושא האגרות".

עוד דיברו בכנס: אמיר חייק, מיקי פדרמן ודוד מימון, מנכ"ל אל על שנשא כמה מילות פרידה מהיו"ר המיתולוגי של לשכת מארגני התיירות הנכנסת, שמואל מרום, שסיים היום את תפקידו וזכה לשבחים מקיר לקיר ולסרט פרידה עטור סלבס מהענף. החל משר התיירות המכהן, לוין ועד שרי תיירות קודמים כמו עוזי לנדאו ויצחק אהרונוביץ. "שמוליק מרום אדם מיוחד. חולם וחושב תיירות". עוד אמר כי שנת 2017 מאופיינת בעלייה במספר התיירים. "אנחנו חושבים ובטוחים שלאל על תמיד יהיה חלק חשוב בהבאת התיירים לארץ כמו שעשינו עד עתה".

מרום אמר מעל בימת הכנס: "אני מסיים היום 18 שנה בלשכה. הלשכה היא היצרנית המרכזית בתיירות לישראל והיה לי כבוד לעבוד עם 14 שרים. היום מגיעים לישראל 3.5 מיליון תיירים. זה לא מעט אבל ישראל יכולה לקבל ולקלוט למעלה מ-5 מיליון תיירים. כדי להגיע לכך, ממשלת ישראל חייבת לתכנן את התיירות 20 שנה קדימה -לטפל בתשתיות בדחיפות".