כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"עברנו תקופה לא פשוטה, אבל לצערנו מדובר בתופעה כלל עולמית"

כחודש לאחר פיגוע הטרור בברצלונה קיימה לשכת התיירות של קטלוניה מסיבת עיתונאים לקידום האזור ושידרה עסקים כרגיל. מנכ''ל משרד התיירות המקומי : "ברצלונה הייתה ותמשיך להיות יעד אטרקטיבי עבור התייר הישראלי''. כ-400 אלף ישראלים ביקרו בברצלונה עד כה השנה

ג'ורדי וויליאם קרנס, מנכ''ל לשכת התיירות קטלוניה ומרתה אקסיטר, מנהלת ישראל לשכת התיירות קטלוניה. צילום: חן גליליג'ורדי וויליאם קרנס, מנכ"ל לשכת התיירות קטלוניה ומרתה אקסיטר, מנהלת ישראל לשכת התיירות קטלוניה. צילום: חן גלילי

לשכת התיירות של מחוז קטלוניה בספרד קיימה הבוקר (רביעי) מסיבת עיתונאים חגיגית במלון רויאל ביץ' בת"א. האירוע התקיים כחודש ימים לאחר אירוע הטרור הרצחני בברצלונה, ובו ניסו קברניטי הלשכה, בראשות המנכ"ל ג'ורדי וויליאם קרנס ומנהלת ישראל בלשכה, מרתה אקסיטור, לשדר עסקים כרגיל.

"כמובן שעברנו תקופה לא פשוטה, אבל לצערנו מדובר בתופעה כלל עולמית בה הטרור פוגע בחפים מפשע", הבהיר קרנס, שמצידו דווקא סיפר כי הוא מזהה הזדמנות באירועים הללו. "עד כמה שזה כואב, אין לנו ברירה אלא להמשיך ולהסתכל קדימה. ברצלונה היא עיר החופש ובה אינספור אטרקציות עבור עשרות מיליוני תיירים מדי שנה. אנחנו נחושים להמשיך ולחשוף את איכויותיה של העיר עבור קהל התיירים מרחבי העולם, ובדגש על התיירים הישראלים שמתמידים לבקר וליהנות מברצלונה מדי שנה".

מדבריהם של אנשי הלשכה בכינוס, עולה כי לא נרשמו ירידות משמעותיות בביקושים ובהזמנות בבתי המלון ובאתרי התיירות המרכזיים לאחר האירועים, כאשר הצפי הוא להמשך צמיחה תיירותית. עוד נמסר כי עד כה השנה ביקרו במחוז קטלוניה ובברצלונה בפרט כ-400 אלף ישראלים (!)

בנוסף נמסרו באירוע נתונים, המעידים כי מספר התיירים הישראלים שביקרו בשלוש השנים האחרונות באזור קטלוניה וברצלונה עלה בשיעור ניכר של כ-225%.

על פי נתוני רשות שדות התעופה לחודש אוגוסט האחרון, נרשמה עלייה נוספת של כ-10% בכמות הנוסעים בטיסות הישירות מתל אביב לנמל התעופה "אל פרט" בברצלונה.

ברצלונה: עסקים כרגיל

ברצלונה: עסקים כרגיל עם 400 אלף ישראלים שביקרו השנה