כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

"Gett" ומוניות "הדר" זכו במכרז המוניות מנתב"ג

מהפכת מחירים בנתב"ג. שתי החברות זכו במכרז והמחירים מנתב"ג יוזלו ב-31% מתעריף דמי הנסיעה לצרכן. מנכ"ל Gett: "נאפשר גישה לנסיעות מנתב"ג לכלל הנהגים ברחבי ישראל ללא קשר למקום שבו כל אחד מהם עובד". מה יהיו המחירים החדשים?

ליקויים ברישום ההכנסות . צילום: 123rfליקויים ברישום ההכנסות . צילום: 123rf

מוניות "הדר" בהצעה משותפת עם " Gett " זכו במכרז המוניות בנסיעות מיוחדות מנתב"ג.

רשות שדות התעופה הפחיתה את דמי הזיכיון  במכרז ב 30 אחוז מדמי ההרשאה זאת, במטרה לאפשר תחרות  במכרז על שיעור ההנחה  לנוסע  מהתעריף הקבוע בצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירי נסיעה במונית) התשע"ז – 2016 , והן על פי נסיעה לפי מונה. "Gett"  ומוניות "הדר" זכו במכרז עם הצעה של  31 אחוז הנחה מהמחירון .

 בנתב"ג  פועלת חברת מוניות בזיכיון המאפשר  מוניות זמינות בכל כמות בכל נקודת זמן עבור הנוסעים הנכנסים לארץ בשעות פעילות  של 24 שעות/ 7 ימים בשבוע/  364 ימים בשנה. במסגרת המכרז החדש השתתפו  במכרז 2 מציעות יחד,  האחת תחנת מוניות פעילה והשנייה חברה המפעילה אפליקצייה. כמו כן במסגרת המכרז  החדש יוכלו כלל נהגי המוניות לאסוף נוסעים מנתב"ג לכל חלקי הארץ.

המוניות לנסיעות מיוחדות (ספישל) הפועלות על פי הרשאה מנתב"ג מחויבת להעסיק קצין בטיחות אשר אמון על ביצוע בקרה על תקינות המוניות, הדרכת הנהגים ובקרה על שעות העבודה והמנוחה של הנהגים – על פי תקנות התעבורה. שרותי המוניות מנתב"ג מוסדרים בכללי רשות שדות התעופה (הסעת נוסעים במוניות מנמל התעופה בן גוריון) התשמ"ג – 1983.

רשות שדות התעופה פרסמה  את המכרז  החדש להסעת נוסעים במוניות, בנסיעות מיוחדות, מנתב"ג אל כל חלקי הארץ ושירותי  פיקוח ואכיפה על המוניות הפועלות בנמל התעופה בן גוריון.  במסגרת המכרז ,יתאפשר לנוסעים  מתן  שירות גם באמצעות "אפליקציה " וגם בתחנת מוניות מסורתית.

כפי הקיים בכל נמל  תעופה בינלאומי בעולם, חברות מוניות בזיכיון מאפשרות שירות זמין לנוסעים, תחת פיקוח והן  פועלות  באמצעות הרשאה .

מארק  און ,מנכ"ל   Gett, אמר היום כי : אנו שמחים ומודים לרשות שדות התעופה על האמון שנתנה ב-Gett והטכנולוגיה המתקדמת שלה. מהיום נהגים לא יחזרו ריקים מנתב״ג.  חברת Gett   תאפשר גישה לנסיעות מנתב"ג לכלל הנהגים ברחבי ישראל ללא קשר למקום שבו כל אחד מהם עובד. "אנו נציע לציבור הנוסעים בנתב"ג, שירות מקצועי ואדיב במחירים אטרקטיביים כפי שעשינו מיום הקמתנו". "אלפי נהגי Gett, לצד נהגי תחנת "הדר לוד", יאפשרו לנוסעים זמינות מרבית וכן הגעה מהירה ונוחה לכל יעד ברחבי הארץ, ואנו נעבוד בתקופה הקרובה ימים כלילות כדי להיערך לתחילת הפעילות ונביא את הטכנולוגיה החדישה והיעילות של Gett  גם לנתב״ג".

החברה  הזוכה  במכרז תנהל ותפעיל  את מערך השירותים הכולל של הסעת נוסעים במוניות, בנסיעות מיוחדות, באמצעות מוניות רשומות אצל המפעיל, מוניות מזדמנות, ומוניות לפי הזמנה מראש, לרבות גביית מלא התשלומים מכל מונית. קליטה ורישום של המוניות, בנסיעות מיוחדות בכניסה למתן השירות, ניהול מלא של כל מערך המוניות במתחם נתב"ג, הכוונת מוניות למתן השירות , ניהול  סדרנות והכוונה של הנוסעים בתור ההמתנה למוניות ועוד.

תקופת ההרשאה למתן השירותים תהא החל מחתימת ההסכם ועד 31.12.2021. בנוסף, קיימת אופציה להארכה של 36 חודשים.

מרש'ת נמסר כי בשירותי המוניות הושקעו אמצעים טכנולוגיים מהשורה הראשונה: מערכת ניהול באמצעות ג'. פי. אס. וניהול תור נהגים ממוחשב, מערכת סלולארית, ייחודית מסוגה בעולם, שבאמצעותה ניתן לשלם את שכר הנסיעה במונית באמצעות כרטיס אשראי, ישראליים ובין לאומיים, מטבע מקומי ובמטבע זר.

תנועת המוניות היוצאות מנתב"ג בשנה מסתכמת בכ 1,100,000 נסיעות.

ומה יהיו המחירים החדשים?

מונית מנתב"ג לתל אביב תעלה לאחר ההנחה 89 ש"ח במקום 129 ש"ח המחיר כיום.

נתב"ג- נתניה – 172 ש"ח במקום 249 ש"ח כיום.

נתב"ג-חיפה – 346 ש"ח במקום 502 כיום.

נתב"ג- ירושלים – 172 ש"ח במקום 249 ש"ח כיום.

נתב"ג- הרצליה – 110 ש"ח במקום 159 ש"ח כיום.

נתב"ג- באר שבע – 319 ש"ח במקום 463 ש"ח כיום.

נתב"ג-טבריה-461 ש"ח במקום 669 ש"ח כיום.