כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

התיירות הבינלאומית פורחת: ומי במקום הראשון?

סקר חדש של UNWTO, ארגון התיירות של האו"ם, חושף את יעדי התיירות המתפתחים ביותר בשנת 2017, והממצאים מפתיעים. הרשות הפלסטינית מדורגת במקום הראשון – 58% גידול בתיירות הבינלאומית השנה, וישראל במקום ה-10 – גידול של 25%

People pass by the "The Walled Off Hotel" and the Israeli security barrier in the West Bank city of Bethlehem, Friday, March 3, 2017. The owner of a guest house packed with the elusive artist Banksy's work has opened the doors of his West Bank establishments to media, showcasing its unique "worst view in the world." The nine-room hotel named "The Walled Off Hotel" will officially open on March 11. (AP Photo/Dusan Vranic)

ארגון התיירות של האו"ם, UNWTO, ערך לאחרונה סקר בינלאומי מקיף, שדירג, בין השאר, את יעדי התיירות המתפתחים ביותר השנה, וחשף ממצאים מפתיעים למדי.

למרות כל ההערכות, דווקא יעדים 'בעייתיים', כמו: מצרים, טוניסיה וישראל, שסבלו מבעיות גיאו-פוליטיות ואירועי טרור בשנים האחרונות, רושמים השנה גידול מרשים בתיירות הבינלאומית. כמו כן, הסקרנות התיירותית גורמת ליעדים יוצאי דופן ולא פופולאריים, כמו מונגוליה או ניקרגואה, להיות מדורגים בצמרת היעדים המתפתחים.

היעד המפתיע, המדורג במקום הראשון באחוז הגידול בתיירות הבינלאומית, הוא הרשות הפלסטינית. מלון הבוטיק של אמן הגרפיטי, בנקסי, בבית לחם, שהוקם במחאה נגד גדר ההפרדה, העלה את המודעות לנושא התיירות ברשות, הרושמת השנה גידול של 57.8% במספר התיירים הזרים, ומצפה השנה ל-630,000 מבקרים.

במקום השני מדורגת מצרים, שמאז הפלת המטוס הרוסי לפני שנתיים סובלת ירידה דרמטית בתיירות הבינלאומית, אך השנה רושמת גידול של 51% לעומת אשתקד, ומצפה ל-8 מיליון תיירים השנה. (בשנת 2010 ביקרו במצרים 14 מיליון תיירים בינלאומיים)

במקום השלישי: איי מריאנה הצפוניים – קבוצה של 15 איים קטנים השייכים לארצות הברית באוקיינוס השקט. באיים ביקרו אשתקד 531,000 תיירים, והשנה כבר נרשם גידול של 37.3% במספר התיירים.

במקום הרביעי: איסלנד – גידול של 34.9%, ציפייה ל-2.5 מיליון תיירים השנה.

במקום החמישי: טוניסיה – גידול של 32.5%, ציפייה ל-7.5 מיליון תיירים השנה.

במקום השישי: וייטנאם – גידול של 31.2%, ציפייה ל-13 מיליון תיירים השנה.

במקום השביעי: אורוגוואי – גידול של 30.2%, ציפייה ל-4 מיליון תיירים השנה,.

במקום השמיני: ניקרגואה – גידול של 28.4%, ציפייה ל-2 מיליון תיירים השנה.

במקום התשיעי: מונגוליה – גידול של 28.3%, ציפייה ל-400,000 תיירים השנה.

במקום העשירי: ישראל – גידול של 25.1%, ציפייה ל-3.7 מיליון תיירים השנה.