אמריקן איירליינס מבטלת 115 טיסות יומיות

החברה הודיעה כי עקב הקרקוע המתמשך של מטוסי 737 MAX היא תיאלץ לבטל מדי יום את 115 הטיסות עד ה-19 באוגוסט. גם סאות'ווסט איירליינס צופה השבתת מטוסי ה'מקס' עד 5 באוגוסט

אמריקן איירליינס. צילום 123rf

כידוע, כל מטוסי בואינג 737 MAX ברחבי העולם מקורקעים בעקבות התאונות הקטלניות עד לתיקון התקלה במטוס. הציפייה של חברות התעופה הייתה, כי עד חודש יוני, לכל המאוחר, בואינג תתגבר על הבעיה ואפשר יהיה להפעיל מחדש את המטוסים בעונת השיא של הקיץ.

באמריקן איירליינס, חברת התעופה הגדולה בעולם, עפ"י הצפי, תכננו שהמטוסים יהיו מושבתים עד ה-5 ביוני, אך עתה מסתבר שהציפיות היו אופטימיות מדי, והחברה החליטה אתמול לעדכן את מערך הטיסות הכולל ולבטל מדי יום 115 טיסות עד ה-19 באוגוסט.

"115 טיסות אלה מהוות כ-1.5% מסך הפעילות שלנו הקיץ", ציין דאג פארקר, יו"ר ומנכ"ל אמריקן איירליינס, והוסיף: "עפ"י הניסיון שלנו עם רשות התעופה הפדרלית ועם חברת בואינג, אנחנו בטוחים שמטוסי ה'מקס' יאושרו לטיסה עוד לפני ה-19 באוגוסט".

ההחלטה על ביטול 115 טיסות יומיות מאפשרת לאמריקן איירליינס להכין לוח טיסות מסודר למשך עונת הקיץ, ואם וכאשר הטיסה במטוסי ה'מקס' תאושר, "החברה תוסיף אותם לפעילות עפ"י הצורך".

במקביל להודעת אמריקן איירליינס, גם סאות'ווסט איירליינס הודיעה, שהיא מתכננת להפעיל מחדש את 34 מטוסי ה'מקס' שלה ב-5 באוגוסט.

נושאים שמוזכרים בידיעה