“אתם רוצים להיות כמו אירופה? תלמדו ממנה, כיצד פותחים את ענף התיירות והתעופה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
צ'ילה מזוסי, מזכ"לית ESPA, איגוד הספא והמרפא של האיחוד האירופי, תוהה על מדיניות ה'אין תיירות' וההסתגרות של ישראל. "באירופה הבינו שפתיחת השמיים ופתיחת הגבולות לתיירות, היא המפתח להתאוששות כלכלית... אין היגיון לתת לאנשים שנוסעים למדינות נקיות מקורונה לחזור ולהיכנס לבידוד"
צ'ילה מזוסי עם יריב לוין, בביקור בעבר בישראל. צילום: פספורטניוז
צ'ילה מזוסי עם יריב לוין, בביקור בעבר בישראל. צילום: פספורטניוז

היא מכירה היטב את ישראל ואת ענף התיירות בארץ ופועלת נמרצות לשלב את ישראל בהוויית התיירות האירופית, צ’ילה מזוסי, Csilla Mezosi, מזכ”לית ESPA, איגוד תיירות המרפא והספא של האיחוד האירופי, אינה מבינה את מדיניות ההתבודדות וההסתגרות, שמכתיבה ממשלת ישראל.
בשיחה עם ‘פספורטניוז’ היא אומרת: “הרי אתם רוצים להיות כמו אירופה, אז תלמדו מאירופה, איך פותחים את ענף התיירות והתעופה”, ומוסיפה: “כמובן בהדרגה ובזהירות, וזה נותן דחיפה עצומה למשק ולכלכלה”.
מזוסי החולקת את עבודתה באיחוד האירופי בין ביתה בהונגריה למשרדיה הנמצאים בברלין ובבריסל, מספרת על פתיחת ענף תיירות המרפא והספא ברחבי אירופה, כשאתרי מרפא רבים תורמים גם למאבק בנגיף הקורונה, ומספקים מגוון של טיפולים רפואיים ושיקומיים, לחיזוק המערכת החיסונית תוך הקפדה על כללי הבריאות של  World Health Organisation והנחיות האיחוד האירופי לגבי התיירות בעידן הפוסט קורונה כפי שפורסמו ב-30 במאי 2020.
“באירופה הבינו שפתיחת השמיים ופתיחת הגבולות לתיירות, גם אם לא באופן מוחלט ועדיין תחת מגבלות, היא המפתח להתאוששות כלכלית. בישראל לא מבינים זאת?!” היא תוהה.
כשאנחנו מספרים לה, שזה מכבר הפכנו להיות מדינה ‘אדומה’, ומדינות האיחוד האירופי אינן מוכנות לקבל אותנו, היא מדגישה:
“כן. אני יודעת. הקורונה לא נעלמה והיא לא תיעלם בקרוב. צריך לדעת כיצד לחיות איתה ואיך להתמודד איתה. גם באירופה צצות מידי פעם בכל מיני מדינות ‘נקודות חמות’ של התפרצות, שכונות, רחובות, או אפילו בניינים. עושים סגרים מוגבלים, והחיים נמשכים, לא סוגרים את כולם”.

גם כאן בישראל אימצנו את השיטה של סגרים מוגבלים, אנחנו מציינים, והיא עונה: “חברים, ישראל חייבת להיפתח בהקדם לעולם. אפילו איטליה וספרד, שספגו מכה קשה במיוחד, נפתחו כבר לתיירות בינלאומית”, תנהלו את הקורונה יש לכם מספיק אנשים חכמים ומוכשרים שחלקם אפילו התמודדו עם החברות שלהם במכרזים על מנת לסייע ולייעץ למדינות אירופאיות כיצד להתנהג ומה לעשות בשדות התעופה”.
יש מדינות שונות, כמו מונטנגרו, שנחשבת ל’מדינה ירוקה’, שמוכנות לקבל תיירים ישראלים, אבל כל מי שחוזר, יהיה חייב להיכנס לשבועיים של בידוד.
מזוסי שוב מתרעמת ואומרת: “אני לא מבינה, אני לא מבינה, ואחזור שוב לא מסוגלת להבין. ראשית, תאמרו לי, אם יש מדינה ירוקה שארגון הבריאות קבע שהיא נקיה מקורונה, מדוע שמי שמבקר במדינה שכזו שהתמודדה בהצלחה עם הנגיף ועומד בכל קריטריון של ארגון הבריאות יצטרך להיכנס לבידוד שהוא שב ממנה? הרי זאת מדינה נקייה מקורונה לא? מה ההיגיון לתת לאנשים שנוסעים למדינות נקיות לחזור לבידוד? הרי לשם כך מנהלים מעקב יום יומי אחר המחלה  ומספר החולים בכל מדינה. מי שחוזר ממדינה שכזאת בשום מקום בעולם אינו נדרש לבידוד, וודאי אם המדינה אליה הוא שב היא בכלל מדינה אדומה.”
מזוסי תוהה ומוסיפה: “מדינה כמו ישראל, עם מיטב המוחות ועם טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת, לא צריכה להישאר מבודדת. באירופה לא מבינים למה אתם מסתגרים. לישראל יש רק שער כניסה אחד. מה הבעיה לשלוט בו? אם כל כך חוששים אצלכם תעשו בדיקות לחוזרים לישראל. הרי זה פשוט. באירופה עם גבולות פתוחים בין מדינות כבר רוב המדינות חזרו, מדינה עם שער כניסה אחד כמו בישראל לא צריכה להיות לה בעיה בסוגיה שכזו.”

כנראה שהממשלה בישראל חוששת שהקורונה תגיע אלינו מחו”ל. כך גם היא סגרה מיד את שדה התעופה כבר בתחילת התפשטות הקורונה…

גם על כך מגיבה מזוסי בפסקנות: “אני חוזרת שוב, אם אתם כל כך חוששים, כאמצעי אחרון, אתם יכולים לעשות כפי שעושים במדינות שונות – בדיקות קורונה לנכנסים בשדה התעופה. אם אתם מסוגלים לבצע כמעט 30,000 בדיקות ביום, תפתחו עמדות בנתב”ג תבצעו כמה בדיקות לחוזרים מחלק מהמדינות שאתם חוששים מהן או לכולן ותפתחו את המדינה שלכם לעולם. אם יש תקציב לכם לבדיקות כה רבות אוליי כדאי להפנות חלק ממנו לטובת פתרון למען התנעת ענף התיירות והתעופה שלכם, זה מתבקש, אגב, זה כבר לא רק באירופה, לדעתי גם מרבית המדינות השכנות שלכם כבר פתחו גם אם באופן חלקי את השמיים האווירים שלהם, זה המפתח לחזור לחיים הנורמלים בעידן הקורונה.”

לפני שסיימנו הבוקר, את הראיון עם המזכירה הכללית של ארגון ה-ESPA, היא שוב ציינה ואמרה: “ישראל ידועה בעולם כמדינה חדשנית עם פתרונות טכנולוגים בכל התחומים, אני זוכאת שבחודש מאי האחרון התמודדו חברות ישראליות במסגרת תחרות של ארגון התיירות העולמי –  World Tourism Organisation, על פתרונות שונים לשליטה וחזרה לפעילות בשדות התעופה בעידן הפוסט קורונה. זאת היתה תחרות של מיטב המוחות בעולם וחברה ישראלית למיטב זכרוני זכתה בתחרות האירופאית הזו מדוע שלא תשתמשו ביכולות שלהם שכבר נבחרו והוכחו כיעילות? תתמכו בעצם במוחות שלכם בטכנולוגיות שיש לכם בארץ המקסימה שלכם.”

לפני שסיימה את הראיון שנערך עימה מביתה בהונגריה, סיימה מזוסי ואמרה: “בכל מקרה, מה שתחליטו לעשות בישראל, אנחנו באירופה נשמח לראותכם חוזרים במהרה לטייל בביטחון כאן”.

מה מציעות המדינות לתיירים
צילום: 123rf

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

11 מחשבות על ““אתם רוצים להיות כמו אירופה? תלמדו ממנה, כיצד פותחים את ענף התיירות והתעופה””

 1. סטארט אפ נשיין

  מנהלים בעולם המומים מההתנהלות שלנו , התדמית שבנינו בעמל רב במשך שנים של חדשנות ויצירתיות נשחקת בצורה מטורפת . שיקום ארוך לא רק לענף התעופה והתיירות

 2. אזרח עייף

  ככה זה שהקיצוניות השתלטה על חיינו .
  פרופסורים ההזוים במשרד הבריאות
  ראש הממשלה
  בהתחלה הפחידו את הציבור בתרחישי איימה. עכשיו
  אין את ״הגבר״ שיקח אחריות ואת ההחלטה לפתוח את נתב״ג וביטול הבידוד ממדינות ירוקות.

 3. מה שהם יודעים באירופה כנראה שכאן מקבלי החלטות לא ידעו לעולם, עצוב, מפרקים במו ידם לא רק את ענף התיירות.
  הפכנו לבדיחה…. אירופה ? אפילו בקושי מזרח תיכון, אוליי כדאי שהגברת הזאת תבקר בישראל גם בימים אלו לא בטוח שתמשיך להתלהב מהחדשנות והקדמה שהיא מספרת עלינו

 4. מהמיואשים

  כל מילה בסלע
  הגענו לשיא
  צוחקים עלינו
  מקווה שמקבלי ההחלטות כאן סוף סוף יפנימו למה כולנו מחכים

 5. אצלנו הכול זה פוליטי וחבל. הורגים אותנו ואת הכלכלה שלנו בלי לחשוב קדימה.
  פשוט בושה של התנהלות ובהכול הקורונה אשמה ,לא, לא קובעי המדיניות……

 6. נתבג לא היה סגור לכניסה בכלל כל הזמן נחתו מארהב כי פחדו להסתבך עם… התנהלות ממשלת ישראל מחדל גדול! שרי תיירות פחחח… תפתחו את השמיים!

 7. אסיר ציון בכפיה

  היא צודקת. אירופה עם גבולות פתוחים ששם הרבה יותר קשה חשלוט בתנועת הנכנסים והיוצאים נפתחת כמעט לגמרי לכניסות ממדינות אחרות כולל טיסות. אין סיבה שישראל עם שער כניסה אחד תהיה סגורה . אפשר לעשות בדיקות חום בכניסה לכולם ובדיקה מלאה לבעלי יותר סימפטומים מחשידים וגם אין צורך בבידוד בחזור מה גם שבמילא לא עוזר לכלום. יש פתרונות טכנולוגיים. ביבי לא עושה את זה מסיבות פוליטיות זאת שערוריה שאין כדוגמתה. יש להגיש עתירה לבג”צ כנגד ההחלטה המטופשת הזו שנעשעת מסיבות פוליטיות בלבד והורסת כלכלית את כל ענף התיירות ושוללת את זכות התנועה והפרנסה מ8 מיליון אזרחים פה

 8. כהן חני

  ממשלת ישראל אמנם אינה נוהגת כפי שצריך, וזו באמת תהיה כנראה הבעיה של הכלכלה שלנו. מצד שני איני מצליחה להבין את המדיניות של מדינות אירופה שנוהגות כך אף הן, ואינן מאפשרות כניסה של ישראלים אליהן. גם הן יכולות באותה הדרך לבדוק את הנוסעים המוכנים להגיע אליהן וכך להגביר את תנועת התיירים מישראל לאירופה. רוב הנדבקים בארץ הם ממגזרים מסוימים מאוד שברובם אף אינם מרבים לנסוע לחול, אם בכלל. לפתוח את השערים פשוט ולאפשר לישראלים להגיע. לרבים מאיתנו בתים באירופה ואין לנו בעיה להישאר שם תקופה ארוכה יותר.

 9. מספיק עם הפופוליזם הזה
  המדינה שלנו זו מדינה אדומהשאף אחד לא יסכים להכניס אותנו לארק שלהם ואין טעם להגיד בו ניהיה כמו אירופה שאנחנו לא יודעים להנהג כמו אירופאים
  לא שומרים על הכללים מזלזלים בכל דבר וחושבים שאין שום מחלה

  די כבר
  לפני שנוכל לדרןש לפתוח את השיים בו ונראה את הציבור חובש מסכה בלי שצריך לתת אלפי קנסות או מקפיד על 2 מטר מרחק בתור
  רוצים ללמוד מה שהוא מהאירופאים – תלמדו להתנהג

  וחוץ מזה נמאז מכל האינטרסטים שרוצים את הכסף של התיירים ישראלים מנסים ללמד אותנו מה לעושת ומה צריך

 10. ליאור

  סוף סוף היגיון בדברים , תפתחו את השמיים יש אנשים בריאים למה הם לא יכולים לטוס תוך כדי בדיקות , למה ענף התיירות הגדול בישראל צריך להיות מושבת ??? , אין הבנה פשוט שערוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה