באל על יתחילו מחר בהליכי שימוע לעובדים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שהחברה הודיעה לנציגות העובדים, שבכוונתה להתחיל ליישם את תכנית הפיטורים הגדולה, יוזמנו העובדים לקבל את המכתבים, שיחלו את הליך השימוע
מטוס אל על
צילום: עידו וכטל

באל על יתחילו מחר (ראשון) בהליך השימוע לעובדים שהוחלט לפטר אותם.

כזכור, החברה אמורה לצמצם את מספר העובדים בכ-1,000, וכעת לאחר שהודיעו זאת בחברה לנציגות העובדים, החל ממחר יקבלו העובדים את המכתבים, ויתחילו באופן רשמי את ההליך.
ללא קשר למשבר נגיף ה’קורונה’ שמשבית כמעט את כל את עולם התעופה, וגורם למשבר הגדול בתולדות ענף התיירות והנסיעות, נטען במשך שנים רבות כי מצבת כוח האדם באל על כי היא גדולה ומנופחת, ולא משנה אלו צעדים החברה תעשה היא אינה לא יכולה להגיע במצב שכזה לאיזון.
כעת, עם המשבר הגדול שפוקד את החברה ודרישת האוצר לראות צעדי חירום והתייעלות משמעותיים על מנת שתקבל סיוע כלכלי מהמדינה, מבינים בחברה כי היא חייבת לנקוט בצעדים כואבים על מנת לשרוד.
מחר (ראשון), אמורים אנשי החברה להופיע בפני בכירי האוצר ולהציג בפניהם את תכנית ההתייעלות שדרש מהם מנכ”ל האוצר, שי באב”ד. האחרון, כזכור גם אמר ל’פספורטניוז’ כי באוצר מצפים לראות תוכנית מפורטת הכוללת צעדי התייעלות משמעותיים שיוכיחו שאכן החברה נוקטת בצעדים הנדרשים. אל על עשויה לדרוש סיוע של 600-800 מיליון דולר.
באל על סוערות הרוחות בימים האחרונים. המו”מ בין נציגות העובדים להנהלת החברה התפוצץ וההסתדרות אישרה הכרזת סכסוך עבודה בחברה. מאז יום חמישי האחרון יש נתק בין הצדדים וכמו כן, ועד העובדים הכריז כי ייתכנו שיבושים בטיסות עקב צעדים ארגוניים.
כזכור, בחברה דרשו מהעובדים הפחתת שכר לבעלי השכר הגבוה בהסכם הקיבוצי וחוזים אישיים כאחד. פיטורי 1,000 אנשים זמנים וקבועים. שינוי תהליכי עבודה שיאפשרו לחברה לפעול ביעילות ויצמצמו את עלות ההפעלה. מנגד הציעו בהנהלה לעובדים תוספת שכר לבעלי השכר הנמוך באל על. בחברה הציעו שהעובדים שמקבלים כיום שכר מינימום עד כ-7,000 שקל יקבלו תוספת.
באגרת ששלח המנכ”ל, גונן אוסישקין, לעובדים על ההצעה של החברה שנדחתה על ידי ההסתדרות, הוא מתח ביקורת וציין בין השאר כי:” ההצעה נדחתה על ידי ההסתדרות ונציגות העובדים מתוך חוסר רצון להתמודד עם ההכרח להיפרד מעובדים שאינם חיוניים בעת זו, על מנת להביא את החברה לחוף מבטחים אנו מחויבים להיפרד מחברים לעבודה ולהפעיל את החברה באופן יעיל”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה