בואינג מתרחבת: רוכשת את יצרנית המטוסים Embraer

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
החברה האמריקנית תשלוט ביצור ושיווק מטוסי הנוסעים צרי הגוף של אמברייר ממשפחת E-JET. העסקה כפופה לאישור רגולטורי ותצא לפועל בתחילת 2020 בשווי של 4.75 מיליארד דולר

קונצרן בואינג צופה שעסקת ההשתלטות שלו על החטיבה המייצרת מטוסי נוסעים סילוניים של יצרנית המטוסים הברזילאית אמברייר (Embraer) תיסגר בתחילת 2020. בעלי המניות של אמברייר אישרו את העסקה בפברואר השנה ולפיה בואינג תחזיק 80 אחוז מהחברה החדשה, שתיקרא בואינג-ברזיל-קומרשיאל. בעלי המניות של אמברייר יחזיקו את 20 האחוזים הנותרים. התמורה המשוערת של העסקה היא  4.75 מיליארד דולר.

העסקה, ולפיה תשלוט בואינג ביצור ושיווק מטוסי הנוסעים צרי הגוף של אמברייר ממשפחת E-JET, כפופה לאישור רגולטורי. שתי החברות פועלות כבר עתה מול הרשויות הרלבנטיות וכבר קיבלו אישורים אחדים. אחד מהן ניתן בידי ועדת הסחר הפדרלית בארצות הברית. במקביל, הודיעה הנציבות האירופית כי תבצע הערכת נוספת של העסקה. בהתבסס על נתונים אלה החברות צופות כעת כי העסקה תיסגר בתחילת 2020.

משפחת E-JET Embraer כוללת מטוסים אחדים המסוגלים להטיס בין 80 ל-146 נוסעים. עדיין לא ברור האם המטוסים הללו ימותגו מחדש תחת השם בואינג או שישמרו על שמם הנוכחי.

 

מטוס Embraer של אייר אוסטריה. צילום: 123rf

 

בואינג ואמברייר נערכות גם הם להשקת מיזם משותף לקידום ופיתוח שווקים חדשים לחברה שבשליטת אמברייר הבונה את מטוס  KC-390. זהו מטוס תובלה מדגם בינוני המוטס באמצעות שני מנועי סילון. בתנאי השותפות המוצעת תהיה אמברייר בעלת אחזקה של 51 אחוזים במיזם המשותף ובואינג תהיה בעלת 49 האחוזים הנותרים. לאחרונה נמסר מטוס ה- KC-390 הראשון לחיל האוויר של ברזיל והקונה הבינלאומית הראשונה הייתה פורטוגל.

אמברייר תמשיך להחזיק בשליטה ביצור מטוסי מנהלים ובכל היצור של החברה לצרכים צבאיים.

העסקה של אמברייר ובואינג תהווה אתגר ליצרנית האירופית שרכשה לאחרונה נתח שליטה ביצרנית המטוסים בומברדיה, שמתחרה ישירות עם מטוסי התובלה והנוסעים הבינוניים של אמברייר.

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.