בעקבות Airbnb: המלונאים עשויים להגיש בג"צ

אלו חוות הדעת המשפטיות שהתאחדות המלונות קבלו. אמיר חייק :"הרגולטורים לא מונעים את הכלכלה השחורה הזו, כולם מפסידים מכך", אחרי החג, בהתאחדות יקבלו החלטה סופית לגבי הפנייה לערכאות משפטיות

צילום: shutterstock

בעקבות המספרים ההולכים וגדלים של תיירות ה-Airbnb, כאשר הנתונים מראים שהגידול בכניסת התיירים לישראל לא מתבטא גם בגידול במספר הלינות בבתי המלון, בהתאחדות המלונות מבינים שהם צריכים לעלות הילוך בטיפול בנושא.

בהתאחדות כבר קבלו חוות דעת משפטיות ראשונות המראות שיש למלונאים תשתית להגיש בג'צ נגד המדינה בנושא. לאחר חג הסוכות המלונאים יתכנסו ויקבלו החלטה סופית בעניין לאחר התייעצות נוספת עם גורמים משפטיים הבקיאים בדבר.

חייק: "הרגולטורים לא מונעים את הכלכלה השחורה"

אמיר חייק נשיא התאחדות המלונות, אמר ל'פספורטניוז' על כך :"יש זליגה גדולה של תיירים ל-Airbnb, המלונאים מפסידים, אזרחים מפסידים וגם המדינה. הכל קורה בשל אוזלת יד של הרגולטורים שאינם מונעים את הכלכלה השחורה הזו."

חייק ממשיך ומציין כי: "מי שרוצה לבנות מלון חדש ורואה שמעודדים כלכלה שחורה, שוקל פעמיים האם כדאי לו לעשותבכלל  את זה. מי שמקימים מלונות זה מי שיש לו כבר תשתית לכך".

חייק הוסיף ואמר לפספורטניוז כי הוא מתכוון לטפל בעניין במלוא העוצמה ואמר שההתאחדות תגביר ביתר שאת את פעילותה בנושא.

כזכור, מתחילת השנה, בשמונת החודשים הראשונה נרשמה עלייה של 16.5% בכניסת תיירים לישראל -כ-2.6 מיליון תיירים.

בחודש אוגוסט האחרון נרשמה עלייה של 10% בכניסת התיירים לעומת אוגוסט 2017, כאשר הנתונים של התאחדות המלונות מראים כי מתחילת השנה, בשמונת החודשים הראשונים נרשם גידל של 10% בלינות התיירים במלונות, משמע הבדל של כ-6.5%.

בחודש אוגוסט לפי התאחדות המלונות נרשם גידול של 6% בלינות התיירים במלונות, משמע הבדל של 4% בין הכניסות ללינות התיירים.

נושאים שמוזכרים בידיעה