שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

תעתועי הקורונה: בריטניה סוגרת את גבולותיה עד סוף יוני

לראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הייתה תוכנית להוציא את בריטניה ממצב החרום ולאושש את ענף הנסיעות, שהחל לצבור הזמנות רבות, אך נראה שכל התוכניות לא תצאנה לפועל. חברות התעופה משעות את כל טיסות הנופש של עונת הקיץ. החתימה על החוק, תוגש לפרלמנט ביום שלישי ע"י ממשל ג'ונסון
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לונדון סוגרת גבולות עד יוני
שוב אדומה, לונדון. צילום: 123rf

רק לפני מספר שבועות הודיעה ממשלת בריטניה על תוכנית ארבעה שלבים לפתיחה מחודשת של ענף התיירות והנסיעות, והזמנות כרטיסי הטיסה לקיץ הגיעו לשיאים, אך התפשטות מגפת הקורונה באירופה משבשת את כל התוכניות.
עפ"י החדשות האחרונות, למעשה, בריטניה סוגרת את גבולותיה מיום שני, 29 במרץ, ועד סוף יוני. מי שאין לו סיבות חיוניות לנסיעה מטעמי בריאות או עבודה אינו יכול לעזוב את גבולות המדינה. מי שלא יציית ייקנס בסכום של עד 5,000 לירות שטרלינג.
ההחתמה על החוק, שתוגש לפרלמנט ביום שלישי על ידי ממשל ג'ונסון, היא הרחבת סמכויות החרום הקשורות למגפה.
בעקבות הגל השלישי של הקורונה, ששוטף את מרבית מדינות אירופה, בריטניה חוששת שהליך החיסונים המוצלח שלה עלול להיפגע עם ייבוא גרסאות חדשות של המגפה.
כעת על המגיעים מאירופה חלה חובה להיכנס לבידוד במשך 10 ימים. בקרוב ניתן יהיה להאריך זאת ל-14 יום.
אמצעי ההגבלה אף עלולים להתרחב גם ביולי ובאוגוסט, כולל חופשות המותרות רק במדינות הכלולות ברשימה הירוקה.

חברות התעופה בכאוס
הסגירה המעשית של גבולות בריטניה עד סוף יוני גרמה ל'רעידת אדמה' בתוכניות חברות התעופה הבריטיות. מיד לאחר ההודעה של ממשל ג'ונסון על הצעדים הנוספים, בריטיש איירווייס השעתה את כל טיסות הקיץ, שכבר תוכננו והוזמנו, בעיקר ליעדי תיירות באירופה. אותה החלטה בוצעה גם על ידי איזי-ג'ט וחברות בריטיות אחרות.
הודעת הממשלה, שתצטרך להחליט ב־12 באפריל על דחיית תוכנית הפתיחה המחודשת או לשנות אותה, לא מרגיעה את החברות. קיימת אפשרות קונקרטית שרוב מדינות אירופה ייכללו ב"רשימה האדומה" האוסרת על נסיעות של בריטים.
הביטולים של בריטיש איירווייס, איזי-ג'ט והחברות האחרות גורמים למחאות כבדות מצד נוסעים, שהזמינו נסיעות להולנד, צרפת, גרמניה ואיטליה.
בריטיש איירווייס, כמו החברות האחרות, ממתינה להחלטות של צוות המשימה הממשלתי ב-12 באפריל, שיחשוף את תוכניות מערכת הרמזור המעודכנת, כשנסיעות למדינות האדומות יישארו אסורות, במדינות הצהובות יידרש בידוד, ואילו במדינות הירוקות יידרש אישור חיסון או החלמה.
בכל מקרה קשה לחברות התעופה לתכנן קיץ ללא ודאות, לאן יוכלו בריטים לנסוע ומתי ייפתחו הגבולות.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.