גם רשת מריוט נקנסה על פריצה למערכת ההזמנות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שהטילה קנס כבד על בריטיש איירווייס, הרשות הבריטית להגנת המידע, ICO, הטילה קנס של 99 מיליון ליש"ט על רשת המלונאות מריוט בגין הפריצה למערכת ההזמנות של רשת סטארווד, השייכת היום למריוט

הרשות הבריטית להגנת המידע The Information Commissioner's Office – ICO , שהטילה לפני יומיים קנס של 183 מיליון ליש"ט על בריטיש איירווייס, שלא הגנה כראוי על פרטי לקוחותיה, הטילה גם על מריוט, רשת המלונאות הגדולה בעולם, קנס כבד בסך 99 מיליון ליש"ט (123 מיליון דולר) בגין פריצה למסד הנתונים שלה.

למעשה, מדובר בפריצה למערכת של חברת סטארווד, שנרכשה לפני שלוש שנים ע"י מריוט, וחשפה בפני הפורצים 5 מיליון מספרי דרכונים לא מוצפנים ו-8 מיליון פרטים של כרטיסי אשראי. הפריצה, שעפ"י רשות ICO, השפיעה על כ-30 מיליון אזרחי האיחוד האירופי, התרחשה בשנת 2014, אך התגלתה רק בנובמבר 2018, כשמערכת סטארווד הייתה כבר משולבת במערכת הכללית של מריוט. ראוי לציין כי בעקבות חשיפת הפריצה מריוט החליפה לחלוטין את מערכת ההזמנות שלה.

עם הודעת ICO על הטלת הקנס, מריוט ציינה, כי יש לה זכות להגיב והיא "מתכוונת להתייחס לנושא ולגונן על עמדתה", ומנכ"ל מריוט, ארנה סורנסון, הדגיש: "אנחנו משתפים פעולה עם ICO בחקירה של המתקפה הפלילית על מערכת ההזמנות של סטארווד".

עפ"י תקנות האיחוד האירופי, General Data Protection Regulation – GDPR, לרשות ICO זכות להטיל קנס בגובה של עד 4% מהמחזור השנתי של החברה המפרה את התקנות. הרשות הודיעה כי מריוט יכולה לערער על הממצאים ועל גובה הקנס ו"נשקול בקפדנות את הטענות של החברה בנושא הגנת המידע לפני שנקבל החלטה סופית".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.